Sierpień 2019 – najciekawsze wydarzenia w okolicy Czarnej Góry

 w kategorii Czarna Góra, Czarna Góra Atrakcje
  
5/5 - (25 votes)
5/5 - (25 votes)

Spędzając wakacje w górach, warto zwrócić uwagę na imprezy organizowane w okolicach Masywu Śnieżnika. Doskonałą bazą wypadową jest Czarna Góra i zlokalizowana u jej podnóża Sienna, z której można łatwo dostać się do innych wsi oraz miejscowości. Jakich wydarzeń nie można przegapić w sierpniu?

Strońska Drezyniada

Jednym z najciekawszych wydarzeń sierpnia będzie słynna Strońska Drezyniada, która odbywa się w Stroniu Śląskim. Każdego roku organizowana jest na torach przy stacji kolejowej. Drezydniada opiera się na wyścigach drezynami ręcznymi oraz przejażdżkach drezyną spalinową. Impreza cieszy się sporym powodzeniem, dlatego chęć rywalizacji warto zgłosić odpowiednio wcześniej. Wyścigi organizowane są przy Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim, w zabytkowej stacji kolejowej z 1897 roku. Dopełnieniem imprezy będzie dobra muzyka i sporo pysznego jedzenia.

Wiejski Jarmark Produktu Lokalnego

W sierpniu wciąż aktywny będzie Wiejski Jarmark Produktu Lokalnego, który odbywa się każdej soboty na Wiejskim Placu Zabaw i Spotkań w Nowym Gierałtowie. Można tu spotkać się z miejscowymi wytwórcami żywności, aby spróbować smakowitych produktów lokalnych. Nie zabraknie regionalnych wypieków, świeżego nabiału czy przetworów warzywno-owocowych, włącznie z konfiturami, przecierami i sokami. Atrakcją Jarmarku są także ręcznie tworzone dzieła miejscowych artystów i rzemieślników, takie jak biżuteria, figurki oraz różne ozdoby.

Stroński Rajd Turystyczny

Rajdy turystyczne mają długą tradycję w polskich górach. Inicjatywa Stowarzyszenia Rozwoju Regionalnego „Masyw Śnieżnika” ze wsi Sienna dba o jej dotrzymywanie również u podnóża Czarnej Góry. W sierpniu odbędzie się Stroński Rajd Turystyczny, którego program obejmuje liczne wędrówki i wyprawy rowerowe po Masywie Śnieżnika. Impreza ta stanowi idealną propozycję dla osób, które lubią podróżować po górach z doświadczonymi przewodnikami i chętnie poznają innych miłośników polskich szlaków. Po zakończonej wyprawie warto dobrze odpocząć. Komfortowe noclegi jest w stanie zapewnić nasz pensjonat Złote Góry w Siennej.

Ostatnie artykuły
Nosidło turystyczne sprawdzi się w górachNajlepsze noclegi i apartamenty Czarna Góra - Sienna