Zimowe zwiedzanie w pobliżu ośrodka Czarna Góra

 w kategorii Czarna Góra, Czarna Góra Atrakcje
  
5/5 - (67 votes)
5/5 - (67 votes)

Narciarski kompleks Czarna Góra, położony w miejscowości Sienna w masywnie Śnieżnika, jest idealnym miejscem na wypoczynek. Zapewnia on mnóstwo atrakcji zimowych. Ośrodek narciarski Czarna Góra oferuje 55 ha górskich terenów rekreacyjno – wypoczynkowych. Poza trasami zjazdowymi i wyciągami oferuje gościom noclegi w nowoczesnych apartamentach, strefy spa czy liczne restauracje. Również okolica ośrodka warta jest poznania. Co trzeba zobaczyć?

Kopalnia złota

Kopalnię złota, ocenioną jako najlepszy produkt 2015 roku warto zobaczyć. Znajduje się w Złotym Stoku oddalonym od Czarnej Góry o jakieś 30 km. Kopalnia złota jest jedynym w Polsce podziemnym wodospadem, a także Średniowiecznym Parkiem Techniki. Kopalnia przyjmuje turystów cały rok, oferując wiele ciekawych dodatkowych atrakcji, jak: podziemny spływ wodą czy wybijanie pamiątkowych monet i sztabek złota lub pole diamentowe. Czas zwiedzania kopalni wynosi około 1,5 h. Z kolei cena biletu wynosi 20-25 zł (stan na grudzień 2018 r.) i nie obejmuje ona dodatkowych atrakcji.

Kopalnia uranu

Kopalnia uranu to druga z atrakcji, oddalona o niespełna 3 km od kompleksu Czarna Góra w Siennej. Podziemna kopalnia uranu mieści się na północnym stoku Żmijowca w Masywie Śnieżnika. Zwiedzanie kopalni z przewodnikiem możliwe jest w ciągu dnia, jak i nocą (cena biletu 20 zł, czas zwiedzania 40-45 min). Ponadto Kopalnia oferuje za dodatkową opłatą organizację warsztatów geologicznych również dla najmłodszych, a także ekstremalną przygodę w masywie Śnieżnika.

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie

Jest najdłuższą jaskinią w Sudetach i jedną z większych w Polsce, oddaloną od Ośrodka Czarna Góra w Siennej o 3,5 km. Turystom udostępniana jest jedynie trasa około 360 m, ale pole widzenia jest nieco większe. Zwiedzanie jaskini z całą pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń. Niestety wymaga wcześniejszej rezerwacji i zimą czynna jest tylko w określonych okresach – np. w ferie zimowe. Cena biletu wynosi 20-25 zł, a czas zwiedzania to 30-40 min.

Zapraszamy Państwa do naszego pensjonatu na ferie zimowe. Oferta dostępna pod linkiem.

 

Zimowe zwiedzanie okolic kompleksu narciarskiego Czarna Góra we wsi Sienna.

Polecane wpisy
Kompleks narciarski Czarna Góra w strefie czystego powietrzaJak prawidłowo dobrać narty? Poradnik dla gości pensjonatu Złote Góry w Siennej.