Wieża widokowa na Czarnej Górze

 w kategorii Czarna Góra
  
5/5 - (67 votes)
5/5 - (67 votes)

Turyści odwiedzający region Czarnej Góry podczas wakacji mogą się przyjemnie zaskoczyć, kiedy powrócą do wsi Sienna na ferie zimowe. Podziwianie górskich krajobrazów zimą jest nowym, odmiennym doświadczeniem w porównaniu do tych samych widoków, ale zapamiętanych z okresu lata. Panoramy wykonane latem warto więc zaktualizować, wchodząc na wieżę widokową na Czarnej Górze.

Krótka historia wieży widokowej

Do 2001 roku turyści będący na szczycie Czarnej Góry mogli podziwiać otaczający ich… las. Dopiero przy okazji wybudowanego ośrodka narciarskiego postanowiono, aby zdobycie góry o wysokości 1205 m n.p.m. było bardziej atrakcyjne. Na wierzchołku powstała więc wysoka na 14 metrów drewniana konstrukcja, zakryta dachem zabezpieczającym przed opadami deszczu i śniegu. Sprawia to, że w okresie wakacji, o wczesnej porze, można tu spotkać osoby urządzające na wieży noclegi.  Z reguły polują oni z aparatem na zjawiskowe wschody słońca.

Wejście na wieżę zimą

Wschodnie zbocza Czarnej Góry to raj dla narciarzy. Jednak na szczyt można i warto wejść nawet wtedy, kiedy nie przyjechało się do wsi Sienna, aby wypróbować tutejsze stoki narciarskie. Po zostawieniu auta na jednym z parkingów u podnóża góry można zobaczyć, że w kierunku grani biegną wyciągi narciarskie. Nowoczesna, 6-osobowa kolejka krzesełkowa Luxtorpeda o długości prawie 1400 metrów posiada stację końcową w odległości 10-15 minut pieszej wędrówki od szczytu Czarnej Góry. Wyprawiając się na wierzchołek zimą przydatne będzie wyposażenie się w kijki trekkingowe, którymi można podpierać się, gdy ścieżka jest pokryta lodem lub mokrym śniegiem.

Panorama na Polskę i Czechy

Z opisami panoramy, jaka w pogodne dni rozpościera się z wieży widokowej, mogą sobie nie radzić nawet doświadczeni poeci.
Czarna Góra pozwala pasjonatom widoków dostrzec wszystkie pasma górskie Kotliny Kłodzkiej, Góry Opaskie czy Wysoki Jesionik.  Szczęściarze zaopatrzeni w lornetkę będą mogli wypatrywać odległe szczyty Karkonoszy.

Gdzie warto udać się na nocleg?

Pobyt w górach umilić może wygodny i komfortowy pensjonat w Siennej oferujący noclegi z wyżywieniem oraz innymi atrakcjami. Posiadamy wiele udogodnień dla dzieci oraz rodzin. Szczycimy się pięknymi widokami, wyśmienita kuchnią oraz gościnnością. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii tutaj.

Wieża widokowa na Czarnej Górze

Polecane wpisy
Romantyczna Czarna Góra dla par. Ferie dla zakochanych.Wybór najlepszych nart z doświadczenia właścicieli pensjonatu przy stoku w Czarnej Górze.