W czasie deszczu dzieci się nudzą…

 w kategorii Poradnik Turysty Czarna Góra
  
5/5 - (30 votes)
5/5 - (30 votes)

… to od dawna znana rzecz. Ale niekoniecznie prawda! Zła pogoda zmusza do spędzania czasu w czterech ścianach. Nie oznacza to jednak, że trzeba go marnować. W czasie niepogody też można się dobrze bawić. Czarna Góra noclegi oferuje też blisko samych tras narciarskich. W brzydką pogodę, lepiej jednak na nie nie wyruszać. Może okazać się to po prostu niebezpieczne. Oto kilka sposobów na zorganizowanie świetnego czasu z dziećmi, bez wychodzenia z hotelowego pokoju.

Gry planszowe

Od kilku lat biją rekordy popularności. Kochają je zarówno dzieci jak i dorośli. Dlaczego? Bo są ciekawe. Dzięki nim przez jakiś czas można poczuć się kimś innym. Mało tego, gry wzbudzają instynkt rywalizacji. To, z kolei oznacza dobrą zabawę. Zdrowa rywalizacja zawsze budzi dużo śmiechu. Dobrymi grami dla całej rodziny będą klasyczne Monopoly, Eurobiznes, Scrabble, warcaby czy szachy. Można też wybrać nowsze tytuły – 5 sekund, Operacja, Uno, Pytaki. Warto zwrócić szczególną uwagę na to dla jakiej grupy wiekowej jest dedykowana dana gra. Wyjeżdżając z dziećmi, warto zabrać ze sobą kilka gier oraz zestaw do różnego rodzaju gier towarzyskich jak karteczki czy mazaki.

Filmy familijne

To zawsze pewniak. Dobre filmy dla całej rodziny, na pewno zamienią deszczową pogodę w dobrą zabawę. Przed wyjazdem na urlop warto wyposażyć się w kilka płyt DVD lub Blue-ray. Mniejszym dzieciom przypadną do gustu filmy animowane. Król Lew, czy Pocahontas to od wielu lat ulubieni bohaterowie dzieci. Wczasy z nimi nie mogą być nudne! Nowoczesny rodzic może też postawić na nowsze animacje, które zostały stworzone również z myślą o nich. Zwierzogród, seria Madagaskar, czy seria Shrek, to dobra propozycja również dla dorosłych. To filmy, które zawierają wbrew pozorom sporo dojrzałych treści. I żartów, które są jak mrugnięcie oczkiem do rodziców małych widzów. Sprawdzając w wyszukiwarce „Sienna tanie noclegi”, koniecznie należy sprawdzić jak wygląda dostępność odtwarzacza i telewizora.

Basen i sauna

Obie tytułowe atrakcje znajdą Państwo w naszym pensjonacie. Niesamowitym ułatwieniem i atrakcją jest możliwość zrelaksowania się i zabawy w basenie, bez konieczności zmiany lokacji. Urlop w niepogodę nie oznacza od razu nieudanego wyjazdu. Ważną kwestią jest też nasze nastawienie do pogody. Bez nerwów i poczucia zawodu, zawsze można utworzyć świetne warunki do wspólnego wypoczywania.

pokój zabaw

Polecane wpisy
pomysły na udane ferie w czarnej gorze, w korzystnej cenieOszczędzanie na wyjazd do Czarnej Góry