Udogodnienia apres-ski w Czarnej Górze

 w kategorii Czarna Góra, Narciarski Stok Czarna Góra
  
5/5 - (47 votes)
5/5 - (47 votes)

Termin apres-ski, spopularyzowany został w  górach na zachodnie Europy w szczególności w Alpach i Pirenejach. W Polsce dopiero zaczyna się w świadomości narciarzy rozpowszechniać. Zaczęli używać go Francuzi i w luźnym tłumaczeniu oznacza on to, co robi się po zakończeniu jazdy na nartach. I bynajmniej nie jest to leżenie do góry brzuchem w hotelowym łóżku. Istotą apres-ski są wszelkie poza-narciarskie aktywności oferowane przez dany region. Czarna Góra może się poszczycić bogatym wachlarzem atrakcji tego typu.

Regionalna kuchnia w Czarnej Górze

Wieś Sienna wypada bardzo dobrze w tej kategorii, gdyż obiekty gastronomiczne, gdzie można najeść się do syta, znajdują się tuż przy stokach narciarskich. Humory będą dopisywały przy talerzach pełnych pierogów, bigosu, czy innych lokalnych specjałów. Na rozgrzanie po całym dniu szaleństw na stoku, idealnie będzie pasowała odrobina domowego alkoholu.

Nocne życie w Siennej

Większość karczm, restauracji czy gospód, jakie znajdują się we wsi Sienna, otwartych jest do godzin 21:00-22:00. W trakcie zimowych wieczorów nie sposób narzekać w nich na nudę, gdyż często można natrafić na koncerty lokalnych zespołów.

Chodzenie po górach

Czarna Góra leży w obrębie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, z którego pejzaże uświetniają portfolio wielu fotografów. Wdzięczne widoki rozciągają się m.in. z wieży widokowej na szczycie Czarnej Góry (1205 m n.p.m.), na okalające wieś Sienna wyciągi narciarskie oraz stoki narciarskie. Popularnym celem wędrówek są góry Żmijowiec, Pasiecznik oraz obiekt westchnień każdego miłośnika Sudetów Wschodnich – Śnieżnik. Zdobycie szczytu tej ponad 1400-metrowej góry wynagradzają spektakularne panoramy.

Jaskinia Niedźwiedzia

Wybierając noclegi we wsi Sienna trudno nie usłyszeć o Jaskini Niedźwiedziej, cudzie natury na miarę skali światowej. Korytarze w jaskini liczą ponad 4500 metrów długości, choć szlak dla turystów mierzy 700 metrów – to i tak więcej, niż w jakiejkolwiek innej jaskini w Polsce. Z pewnością, będąc w tych okolicach warto ją odwiedzić.

Atrakcje hotelowe 

Po wyczerpującym dniu na nartach, możemy nie mieć siły na szaleństwa w okolicy. Warto więc wybierać takie noclegi w Czarnej Górze, które umożliwiają spędzenie miło wieczoru w ośrodku. Szczególnym atutem noclegu jest możliwość korzystania z basenu. Nasz pensjonat posiada wiele udogodnień, właśnie m.in basen. W zakładce o nas znajdziesz więcej informacji na ten temat.

Apres-Ski, po nartach w Czarnej Górze

Polecane wpisy
Czarna Góra jako część narciarskiego Ski Regionu ŚnieżnikPomysły na udane ferie Czarnej Górze.