Szlaki turystyczne w okolicy Czarnej Góry

 w kategorii Czarna Góra, Czarna Góra Atrakcje
  
5/5 - (43 votes)
5/5 - (43 votes)

Wybierasz się do miejscowości Czarna Góra? Być może dokonałeś rezerwacji swojego miejsca i przyszedł czas na obmyślanie szlaków turystycznych lub innego rodzaju aktywności. W tym artykule zostały zamieszczone najbardziej popularne w okolicy Czarnej Góry trasy turystyczne, jak również Masyw Śnieżnika.

Gęsta sieć szlaków turystycznych

Jakie szlaki turystyczne warto odwiedzić podczas wypoczynku w Czarno Górze? Te należą do najbardziej popularnych wśród turystów:

  • niebieski szlak na Przełęcz Puchaczówka,
  • niebieski szlak na Przełęcz Śnieżnicką,
  • czerwony szlak na Śnieżnik,
  • zielony szlak na Przełęcz Śnieżnicką,
  • szlak zielony na Czarną Górę,
  • zielony szlak na Marię Śnieżną,
  • czerwony szlak do Ogrodu Bajek i na Marię Śnieżną,
  • żółty szlak do Ogrodu Bajek i na Marię Śnieżną,
  • i wiele innych.

W okolicy Czarnej Góry i samej Sienny, w której oferujemy nocleg, jest mnóstwo szlaków turystycznych o różnym stopniu trudności. Wystarczy zerknąć na powyższą listę, by zauważyć, że zostały wymienione jedynie niektóre z nich. Przy planowaniu wycieczki górskiej, warto jest wziąć pod uwagę trudność szlaku pieszego, oraz szacowana długość szlaku. Warto również zaopatrzyć się w mapę i przewodnik po okolicy, aby dobrze orientować się w terenie.

Co oznaczają kolory szlaków?

Polskie szlaki turystyczne posiadają oznaczenia wytyczone przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. Znak graficzny składa się z trzech pasów. Dwóch białych, które znajdują się na zewnątrz znaku, i jednego koloru, który jest umieszczony w środku grafiki. Na polskich szlakach spotyka się 5 oznaczeń kolorystycznych stopnia trudności szlaków. Warto się z nimi zapoznać, aby dobrać odpowiednią trudność szlaku do możliwości przemierzających go osób.

Szlaki czerwone, to szlaki główne. Na nich można znaleźć najpopularniejsze turystyczne lokacje i najbardziej monumentalne widoki. Szlaki niebieskie, to szlaki długie. Kolorem zielonym i żółtym oznaczane są krótkie szlaki. Szlaki czarne, to tzw. ścieżki dojściowe najkrótsze ze wszystkich, jednak często również niosące ze sobą wysoki stopień trudności. Nie są one zalecane, jeśli w wycieczce górskiej będą uczestniczyć dzieci.

Przeczytaj nasz artykuł o tym, co robić gdy pogoda nie dopisuje.

Więcej na temat szlaków? Czarna Góra Trasy

Szlaki Górskie w okolicy Czarnej Góry - sienna

Polecane wpisy
nordic walking w Czarnej górze - siennajak wybrać rower górski Czarna Góra