Szlaki turystyczne w okolicy Czarnej Góry

 w kategorii Atrakcje, opisy tras, Czarna Góra
  

Wybierasz się do miejscowości Czarna Góra? Noclegi są już zarezerwowane i przyszedł czas na obmyślanie tras turystycznych i innego rodzaju aktywności? W tym artykule zostały zamieszczone najbardziej popularne szlaki turystyczne w okolicy Czarnej Góry i masywu Śnieżnika.

Gęsta sieć szlaków turystycznych – tutaj nie sposób się nudzić!

Jakie szlaki turystyczne warto odwiedzić podczas wypoczynku w Czarno Górze? Te należą do najbardziej popularnych wśród turystów:

  • niebieski na Przełęcz Puchaczówka,
  • niebieski na Przełęcz Śnieżnicką,
  • czerwony na Śnieżnik,
  • zielony na Przełęcz Śnieżnicką,
  • szlak zielony na Czarną Górę,
  • zielony na Marię Śnieżną,
  • czerwony do Ogrodu Bajek i na Marię Śnieżną,
  • żółty do Ogrodu Bajek i na Marię Śnieżną,
  • i wiele innych.

Szlaków turystycznych – o różnym stopniu trudności – jest w okolicy Czarnej Góry naprawdę sporo. Na powyższej liście zostały wymienione jedynie niektóre z nich. Przy planowaniu wycieczki górskiej, warto jest wziąć pod uwagę trudność szlaku pieszego, oraz szacowana długość trasy. Warto również zaopatrzyć się w mapę i przewodnik po okolicy.

Co oznaczają kolory szlaków?

Polskie szlaki turystyczne posiadają oznaczenia wytyczone przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. Znak graficzny składa się z trzech pasów. Dwóch białych, które znajdują się na zewnątrz znaku, i jednego koloru, który jest umieszczony w środku grafiki. Na polskich szlakach spotyka się 5 oznaczeń kolorystycznych stopnia trudności szlaków. Warto się z nimi zapoznać, aby dobrać odpowiednią trudność szlaku do możliwości przemierzających go osób.

Szlaki czerwone, to szlaki główne. Na nich można znaleźć najpopularniejsze turystyczne lokacje i najbardziej monumentalne widoki. Szlaki niebieskie, to trasy długie. Kolorem zielonym i żółtym oznaczane są krótkie trasy. Szlaki czarne, to tzw. ścieżki dojściowe najkrótsze ze wszystkich, jednak często również niosące ze sobą wysoki stopień trudności. Nie są one zalecane, jeśli w wycieczce górskiej będą uczestniczyć dzieci.

Przeczytaj nasz artykuł o tym, co robić gdy pogoda nie dopisuje.

Szlaki Górskie w okolicy Czarnej Góry - sienna

Polecane wpisy
nordic walking w Czarnej górze - siennajak wybrać rower górski