Szkoła jazdy na nartach w Czarnej Górze

 w kategorii Czarna Góra, Narciarski Stok Czarna Góra
  
5/5 - (47 votes)
5/5 - (47 votes)

Ośrodek narciarski Czarna Góra we wsi Sienna zapewnia osobom pragnącym dowiedzieć się, co oznacza termin „białe szaleństwo” bardzo wiele. Są to m. in. wykwalifikowani i cierpliwi instruktorzy oraz ponad 2400 km wydzielonych tras, opisywanych jako łatwe. W takich okolicznościach nawet wymagający uczniowie nauczą się jazdy na nartach.


Nauka jazdy na nartach dla dzieci

Nauka w połączeniu z zabawą daje najlepsze rezultaty. W ośrodku narciarskim Czarna Góra odpowiednią atmosferę zapewnia iście bajkowa oprawa, jaką instruktorzy przygotowali na stoki narciarskie dla najmłodszych sportowców. Są to wydzielone obszary spoza tras, którymi jeżdżą doświadczeni narciarze. Posiadają one zachęcające dzieci nazwy tj. Jędrusiowa Polana, Kubusiowa Polana, Czarodziejska Polana czy Misiowa Polana. Znajdują się na nich przyjazne dzieciom wyciągi taśmowe polegające na tym, że uczeń staje nartami na gumowej, przyczepnej taśmie, która transportuje go na początek zjazdu. Rozwiązanie to zapewnia przepustowość wyciągu i minimalizuje ryzyko wywrotki. Jak wielu narciarzy wie, przeżycie której często zniechęca początkujących do kontynuowania nauki.

Nauka jazdy na nartach dla dorosłych

Nigdy nie jest za późno na naukę jazdy na nartach. Potwierdzają to stoki w Czarnej Górze, gdzie uczniowie-dzieci jeżdżą wspólnie z uczniami-dorosłymi. Niezależnie od wieku, nauka odbywa się na zabezpieczonych, wydzielonych strefach. Oprócz wyciągów taśmowych, początkujący mają do dyspozycji wyciągi narciarskie talerzowe. Dzięki temu w spokoju przygotować można się do poruszania wyciągami na trasach dla bardziej zaawansowanych narciarzy.

Indywidualne podejście

Instruktorzy pracują osobno z każdym uczniem, pomagają przełamać strach przed upadkiem oraz radzą, jak szlifować technikę jazdy. Sprawia to, że nauka jazdy na nartach staje się przyjemnością. Częstym widokiem są początkujący narciarze, którzy właśnie w Siennej łapią narciarskiego bakcyla i przedłużają pobyt o kolejne noclegi, chcąc wyszaleć się na tutejszych stokach. Wydaje się, że jest to szczególnie korzystne z uwagi na położenie ośrodka w Ski Regionie Śnieżnik – o którym pisaliśmy pod tym linkiem.

szkoły jazdy na nartach, nauka narciarstwa, Czarna Góra, Sienna, narciarstwo

Polecane wpisy
Narty biegowe w kompleksie narciarskim Czarna Góra - Sienna.Czarna Góra jako część narciarskiego Ski Regionu Śnieżnik