Sprzęt narciarski: kupić czy wypożyczyć?

 w kategorii Czarna Góra, Narciarski Stok Czarna Góra
  
5/5 - (59 votes)
5/5 - (59 votes)

Zakup nart oraz niezbędnych akcesoriów to dość spory wydatek. Nic więc dziwnego, że wiele osób korzysta z oferty wypożyczalni. O ile na samym początku takie rozwiązanie może się sprawdzać, to po pewnym czasie przychodzi czas rozterek. Rozważając kupno nart należy przede wszystkim zastanowić się, jak częste są wizyty na stoku. Jeśli raz na kilka lat, to zakup nie ma większego sensu. Określenie częstotliwości wyjazdów ułatwia podjęcie właściwej decyzji. Liczą się również umiejętności, gdyż osoby dopiero rozpoczynające naukę nie potrzebują własnego sprzętu. Oczywiście duże znaczenie ma również budżet.

Kiedy warto wynajmować?

Wynajem sprzętu narciarskiego wcale nie jest tak złą opcją, jak mogłoby się wydawać. W nowoczesnych wypożyczalniach znajdują się zwykle renomowane marki. Sprzęt jest często wymieniany, a więc bez problemu można znaleźć sprawny model, zaawansowany pod względem technologicznym. Trzeba również wspomnieć o tym, że wygodniej jest podróżować bez sprzętu narciarskiego. Minusem jest oczywiście koszt wynajmu, który często nie należy do najmniejszych. Ponadto w „gorących” okresach idealne dopasowanie nart, czy też butów może być dużym problemem.

Kiedy warto zakupić?

Własne narty najlepiej zakupić w momencie, kiedy potrafimy jeździć na średnim poziomie. Użytkownik powinien mieć już wypracowany własny styl jazdy. Nie powinno się popełniać już zbyt dużej liczby błędów. Najlepiej, abyśmy radzili sobie ze świadomym prowadzeniem nart zarówno przy małych, jak i dużych prędkościach. Na zakup nart i butów powinni zdecydować się ci, dla których ten sport jest czymś więcej, niż chwilową rozrywką. Wydatek jest dość spory, jednak jest to inwestycja na długie lata. Na jakości sprzętu nie można oszczędzać. Brak funduszy na narty dobrej marki jest wystarczającym powodem, aby wstrzymać się z zakupem. Ciekawym rozwiązaniem jest również rozpoczęcie kompletowania sprzętu od elementów mniej drogich, takich jak np. gogle.  Następnie, co sezon dokupować kolejne niezbędne sprzęty.

Stok narciarski Czarna Góra – gdzie przenocować?

Czarna Góra to miejsce niezwykle popularne wśród narciarzy w Polsce. Ski region oferuje zróżnicowane trasy, z profesjonalnymi wyciągami oraz zapleczem gastronomicznym przy stokach. Planując weekend, czy też urlop na stoku należy pomyśleć o atrakcjach w okolicy oraz o komfortowym noclegu. Miejscem godnym zainteresowania jest pensjonat Złote Góry. Jest to obiekt o wysokim standardzie, który zadowoli nawet najbardziej wymagających. Wyróżnia go usytuowanie blisko stoku, wyśmienite jedzenie oraz komfort i czystość pokojów. Zapoznaj się z naszym obiektem tutaj.

Polecane wpisy
Jak ubrać się na narty w Czarnej Górze?Jak wybrać narty dla dziecka?