Sporty wodne w okolicach Masywu Śnieżnika

 w kategorii Czarna Góra, Czarna Góra Atrakcje, Okolice Czarnej Góry
  
5/5 - (36 votes)
5/5 - (36 votes)

W okolicach masywu Śnieżnika i Czarnej Góry znaleźć można niezliczone atrakcje dla aktywnych turystów. Łatwy dostęp do specjalistycznych ośrodków, bogata infrastruktura i niezwykła przyroda pozwalają na wspaniałe wykorzystanie wolnego czasu. Poza wspinaczką górską czy jazdą rowerową, na szczególną uwagę zasługują sporty wodne.

Zalew w Starej Morawie

Największym na obszarze Ziemi Kłodzkiej zbiornikiem rekreacyjnym jest Zalew w Starej Morawie. W lecie staje się on niezwykle popularnym miejscem aktywnego wypoczynku. Dysponuje podstawową infrastrukturą turystyczną, na którą składają się pomost, molo, brodzik oraz kąpielisko. Zalew oferuje też przystań dla sportów wodnych. Można po nim popływać kajakami, a także spróbować swoich sił w windsurfingu. Wiele atrakcji czeka również na trawiastych nabrzeżach i szerokich plażach. Znajdują się wypożyczalnie rowerów wodnych, które wykorzystać można w codziennych treningach.

Spływy kajakowe i pontonowe

Na rzekach Ziemi Kłodzkiej znajdują się liczne spływy pontonowe i kajakowe. Biała Lądecka, Ścinawka, Dzika Orlica czy Bystrzycka Dusznicka pozwalają na podróż najpiękniejszymi przełomami rzecznymi w całej Polsce. To także doskonała okazja do doświadczenia wspaniałej przyrody z dala od zatłoczonych szlaków wodnych w pozostałych rejonach kraju. Organizując wyprawę całą rodziną, warto zadbać o odpowiednie noclegi. Czarna Góra słynie z wielu świetnych ośrodków, a jednym z nich jest pensjonat Złote Góry. W spływach uczestniczyć mogą także dzieci.

Jezioro Rożnowskie

Doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych stwarza także Jezioro Rożnowskie. To idealne miejsce zwłaszcza dla amatorów wodnych skuterów oraz motorówek. Miłośnicy aktywności motorowodnych mają do dyspozycji sporą część akwenu, na której mogą bez ograniczeń i zgodnie z przepisami oddawać się swoim pasjom. W pobliskim porcie jachtowym wypożyczyć można wiele różnych sprzętów, w tym rowerki wodne, kajaki turystyczne czy łodzie motorowodne ze sternikiem. W sezonie warto postarać się o wcześniejszą rezerwację.

Przeczytaj dlaczego uważamy, że wakacje w górach są lepsze niż nad morzem – kliknij tutaj.

 

Polecane wpisy
Najlepsze noclegi i apartamenty Czarna Góra - SiennaTrasy rowerowe Czarna Góra Sienna