Sienna świetną bazą wypadową do okolicznych miejsc

 w kategorii Czarna Góra, Czarna Góra Atrakcje
  
5/5 - (35 votes)
5/5 - (35 votes)

Sienna to wieś położona w gminie Stronie Śląskie, w powiecie kłodzkim. Bliska obecność Czarnej Góry sprawia, że miejsce to coraz częściej staje się celem górskich wypraw. Ze względu na korzystną lokalizację, Sienna może stać się niezwykle atrakcyjną bazą wypadową na czas wyjazdu.

Centrum sportów zimowych

W okresie zimowym, Sienna staje się bardzo popularnym centrum sportów zimowych. Na stokach Czarnej Góry wydzielono ponad 10 km tras, na których nieustannie znajdują się narciarze. Aby dobrze wygospodarować pobyt na najważniejszych stokach, zdecydowanie warto wykupić noclegi we wsi Senna. Tę niepozorną lokalizację docenią również miłośnicy wycieczek rowerowych i wędrówek górskich. Sienna jest dla nich idealną bazą wypadową, ze względu na bezpośredni dostęp do licznych tras i nowo powstałych szlaków. Pobliska Czarna Góra oferuje różne zjazdy, np. ekstremalny downhill z samego szczytu.

Bogactwo Ziemi Kłodzkiej

W rejonie Ziemi Kłodzkiej znaleźć można wiele atrakcji. Sienna to miejsce kompleksu Czarnej Góry, osadzonego bezpośrednio na stokach. Usytuowany jest w taki sposób, aby umożliwić przyjezdnym swobodne zaliczanie kolejnych atrakcji turystycznych. W bliskiej odległości znajduje się chociażby masyw Śnieżnika, który okazuje się celem bardzo wielu wycieczek. Najlepiej zwiedzać go właśnie ze wsi Sienna, zwłaszcza przy sprzyjającej pogodzie. W ten sposób uniknąć można zagrożenia lawinowego, często występującego przy zimowej aurze.

Idealne miejsce do wypoczynku i zwiedzania

W sezonie rejony wsi są znacznie spokojniejsze. Siennę odwiedzają wówczas osoby szukające ciszy i relaksu, którą zapewnić może nienaruszona przyroda. Sienna to także miejsce, gdzie znajduje się pensjonat Złote Góry. To idealna baza wypadowa, w której zaplanować można zwiedzanie najważniejszych atrakcji Kotliny Kłodzkiej. Turyści najczęściej pragną zobaczyć kopalnię złota w Złotym Stoku, Jaskinię Niedźwiedzią i kopalnię uranu w Kletnie czy Muzeum Minerałów i Kamieni.

Napisz lub zadzwoń i zapytaj o aktualną ofertę oraz dostępność pokojów! Kliknij Kontakt.

Polecane wpisy
Wakacje Czarna GóraNosidło turystyczne sprawdzi się w górach