Sienna – Masyw Śnieżnika, czyli droga na szczyt

  
5/5 - (65 votes)
5/5 - (65 votes)

Śnieżnik szlaki

Masyw Śnieżnika to jedno z ulubionych miejsc wszystkich turystów. Na jego szczyt prowadzi wiele szlaków turystycznych o różnym poziomie trudności. Ważne jest, aby wybrać trasę odpowiednią do swoich predyspozycji.

Szlak na Śnieżnik

Z miejscowości Sienna najlepiej startować z Przełączy Puchaczówka. Jest ona zlokalizowana w bliskiej odległości od ośrodka Czarna Góra. Do celu prowadzi nas czerwony szlak na Śnieżnik, który dopiero na sam koniec przekształca się w szlak zielony (przy samym wejściu na szczyt). Jest to wspaniała opcja dla osób, które lubią wyzwania i górskie wycieczki.

Z Czarnej Góry na Śnieżnik

Największym zainteresowaniem cieszy się trasa Przełęcz Puchaczówka – Czarna Góra – Schronisko na Śnieżniku – Międzygórze – Przełęcz Puchaczówka. Pamiętajmy jednak, że nie jest ona odpowiednia dla osób niedoświadczonych w tego rodzaju wyprawach. Będzie to doskonała propozycja dla tych, którzy nie mogą narzekać na swoją kondycję. Oczywiście jest to trasa wykonalna, jednak stopień trudności jest dość wysoki. Jeśli ma być to nasza pierwsza górska wycieczka w życiu, to z pewnością nie jest najlepszy pomysł. Jej długość całkowita wynosi około 22 km.

Masyw Śnieżnika szlaki

Większość trasy prowadzi po ustabilizowanych i relatywnie płaskich terenach. Trzeba jedna wiedzieć, że przewiduje ona dwa dość strome podejścia, które wymagają od nas odrobiny umiejętności. Ze względu na to, że szlak jest dość urozmaicony przejście odbywać się różnym tempem. Spora część szlaku prowadzi po terenie schodzącym w dół. Powrót do Przełączy Puchaczówka odbywa się niebieskim szlakiem.

Trasa na Śnieżnik z Czarnej Góry

Szacowany czas przebycia tej trasy to sześć godzin, jednak w takim tempie przechodzą go wyłącznie wprawione osoby. Nierzadko jest to wycieczka całodniowa. Musimy doliczyć czas na przerwy, a także podziwianie lokalnych krajobrazów. Nie ma sensu się śpieszyć, jeśli interesuje nas wyprawa rekreacyjna, a nie wyczynowa.

Góra Śnieżnik

Droga do Masywu Śnieżnika przepełniona jest przepięknymi krajobrazami. Jest to więc wspaniała propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie obcowanie z naturą.

Masyw Śnieżnika
Polecane wpisy
Czarna Góra widok ze szczytuSanktuarium Maria Śnieżna - Czarna Góra