Sanktuarium Maria Śnieżna – jak dojść ze Siennej

  
5/5 - (77 votes)
5/5 - (77 votes)

Sanktuarium Maria Śnieżna to jeden z najchętniej odwiedzanych obiektów. To przepiękny, górski kościół, który zachwyca nie tylko swoją niesamowitą prezencją, ale również historią. Każdy, kto interesuje się tego typu budowlami powinien umieścić Sanktuarium na swojej turystycznej mapie. Usytuowane jest ono na samym szczycie Góry Iglicznej. Z tego miejsca roztacza się przepiękny widok na łańcuch Gór Bystrzyckich oraz dolinę Bystrzycy Kłodzkiej. Należy podkreślić, że jest to miejsce wyjątkowe, które kilkakrotnie odwiedził papież Jan Paweł II.

Czarna Góra – początek wędrówki

Pieszą wycieczką na Górę Igliczną należy rozpocząć z Czarnej Góry. Łączna długość trasy to około 5 km. Warto wiedzieć, że Sienna znajduje się niemal u samego podłoża Czarnej Góry. Sama trasa jest średnio zaawansowana. Początkowo rozpoczyna ją szlak czerwony. Musimy kierować się w kierunku zachodniego stoku Czarnej Góry. Bardzo ważne jest to, aby na rozwidleniu szlaków skręcić w właściwą stronę. Droga prowadzi w dół przez zjawiskowe zielone tereny. Jest to prawdziwa uczta dla miłośników natury. Jest to prawdziwa gratka dla miłośników pieszych wojaży. Malownicze krajobrazy zapierają dech w piersiach, więc warto chociaż na chwilę się zatrzymać.

Wejście na niebieski szlak

Początek trasy do Sanktuarium jest zdecydowanie najbardziej stromy. Wkrótce jednak zobaczymy asfaltową jezdnię przecinającą naszą drogę. Jest to znak, że za chwilę wkroczymy na niebieski szlak. Można śmiało powiedzieć, że najcięższy odcinek już przebyliśmy. Oczywiście wciąż czekają na nas pagórki i wzniesienia, jednak nie są one już tak wymagające, jak te, które spotkamy na czerwonym szlaku.

Droga do Góry Iglicznej

Zbliżając się do celu w pierwszej kolejności zauważymy brukowany parking. To właśnie z tego miejsca prowadzi prosta droga do Sanktuarium Marii Śnieżnej. Warto również dodać, że na Górze Iglicznej znajduje się schronisko, gdzie można odpocząć, napić się, czy też zjeść pyszny posiłek. Jest to doskonałe miejsce, aby zregenerować swoje siły.

Po całej wędrówce każdy turysta będzie marzył wyłącznie o komfortowym wypoczynku. Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi pakietami noclegów z wyżywieniem w naszym ośrodku w Czarnej Górze.

Sanktuarium Maria Śnieżna - Czarna Góra
Polecane wpisy
Masyw ŚnieżnikaOpisy tras narciarskich i wyciągów w kompleksie Czarna Góra.