Romantyczna Czarna Góra dla par

 w kategorii Czarna Góra
  
5/5 - (61 votes)
5/5 - (61 votes)

Bajkowa, niemal alpejska sceneria, jaką można odkryć we wsi Sienna, sprzyja nie tylko uprawianiu narciarstwa, ale także budowaniu relacji z partnerem. Oto najlepsze pomysły na to, jak można spędzić ferie w Czarnej Górze, kiedy jest się tutaj ze swoją drugą połówką.

Spoglądanie na świat z Czarnej Góry

Śnieżnicki Park Krajobrazowy wygląda najbardziej zjawiskowo, kiedy porastające ten teren lasy oraz spiczaste, zaśnieżone wzgórza, podziwia się z wysokości. Najbardziej popularnym miejscem tego typu jest wieża widokowa na szczycie Czarnej Góry. Ze względu na wyciągi narciarskie, dowożące turystów niemal na sam szczyt, dopisuje tutaj wysoka frekwencja. Z poziomu parkingów pod wieżę widokową można dotrzeć nowoczesną 6-osobową kolejką krzesełkową Luxtorpeda. Widoki z wieży są imponujące i obejmują cały Śnieżnicki Park Krajobrazowy.

Niezapomniane widoki Siennej

Kolejnym punktem widokowym w okolicy jest ten, znajdujący się na zakręcie przed Przełęczą Puchaczówka. Dojście do niego zajmuje ok. kilkudziesięciu minut umiarkowanym tempem. Należy iść poboczem asfaltowej drogi nr 392 prowadzącej w kierunku Bystrzycy Kłodzkiej. Punkt widokowy znajduje się przy starej kapliczce rzymskokatolickiej. Więcej informacji na temat atrakcji Czarnej Góry – we wpisie na naszym blogu pod tym linkiem.

Wędrowanie po lasach we dwoje

Kiedy niemal wszyscy turyści odwiedzający Czarną Górę zimą wybierają jazdę na nartach, wtedy w lasach porastających to pasmo panują pustki. To dobra okazja, aby w popularnym miejscu, jakim jest Czarna Góra, spędzić trochę czasu tylko we dwoje. Polecane jest zrobienie następującej pętli: niebieskim szlakiem z Przełęczy Puchaczówka do Drogi Albrechta. Następnie szlakiem zielonym można wrócić przez Przełęcz Pod Jaworową Kopą i Czarną Górę do miejsca, gdzie był początek wędrówki. Trasa bez przystanków zajmuje ok. 2h 30 min.

Romantycznie przy kominku 

Po skorzystaniu z atrakcji, jaką oferują stoki narciarskie, ale przed pójściem na wieczorny wypoczynek i nocleg, warto wstąpić do regionalnej karczmy. To będzie doskonałe zwieńczenie udanego dnia – przy regionalnej muzyce lub wsłuchując się w trzask płonących polan w kominku.

Złoż rezerwację już dziś!

Romantyczna Czarna Góra dla par. Ferie dla zakochanych.

Polecane wpisy
Zimowe, narciarskie atrakcje w Czarnej Gorze. Jak oswoić dziecko z nartami.Wieża widokowa na Czarnej Górze