Pomysły na udane ferie w górach

 w kategorii Czarna Góra, Czarna Góra Atrakcje
  
5/5 - (50 votes)
5/5 - (50 votes)

Wyjazd w góry na urlop w trakcie ferii zimowych może być atrakcyjniejszy, niż w okresie letnim. O tym, dlaczego tak jest, warto się przekonać zamawiając noclegi we wsi Sienna, gdzie znajduje się ośrodek narciarski Czarna Góra – kompleks idealny dla miłośników białego szaleństwa.

Czarna Góra narciarstwem stoi

Z połączenia zimy i gór wychodzi oczywiste połączenie – narciarstwo. Dla fanów tego właśnie sportu, stoki narciarskie w Czarnej Górze będą świetnym wyborem. Doskonalić technikę jazdy na nartach można na zróżnicowanych przygotowanych trasach. Łączna ich długość to ponad 10 km, z których większość posiada homologację FIS i oświetlenie umożliwiające jazdę nocą.

Atrakcje około-narciarskie

Dla osób pragnących przekonać się, czy uzależnienie od nart to przyjemny nałóg, ośrodek w Czarnej Górze przygotował ponad 2400 km tras oswajających ze stokiem. Atrakcjami około-narciarskimi są tutaj m.in.:

Nowoczesna Luxtorpeda

Komfort z użytkowania stoków narciarskich w Czarnej Górze jest na wysokim poziomie dzięki zmodernizowanym, przepustowym wyciągom narciarskim. 6-osobowy wyciąg krzesełkowy Luxtorpeda potrafi na szczyt Czarnej Góry zawieźć narciarzy w przeciągu kilku minut! Każdy narciarz wie, że po szusowaniu nie ma nic piękniejszego jak kąpiel i ciepły posiłek w dobrej cenie. Aktualne koszty pobytów udostępnione są w cenniku.

Apres-ski w Czarnej Górze

Ośrodek we wsi Sienna leży w zachodniej części Polski i być może dlatego podnosi standardy wzorem ośrodków w Europie zachodniej. O jakości obiektu świadczy mnogość aktywności, jakie można wykonywać poza jazdą na nartach. W Czarnej Górze można zatem skorzystać z basenu czy z dobrodziejstw regionalnej kuchni. Można także pieszo bądź na nartach biegówkach zdobyć najważniejsze szczyty regionu, jakimi są:

  • Czarna Góra (1205 m n.p.m.)
  • Śnieżnik (1424 m n.p.m.)

Śnieżnicki Park Krajobrazowy można także obejrzeć z innej, ciekawej perspektywy, a mianowicie z wysokości dwóch punktów widokowych – jednego, położonego przy Przełęczy Puchaczówka, i drugiego, będącego wieżą widokową na Czarnej Górze.

Pomysły na udane ferie Czarnej Górze.

Polecane wpisy
Apres-Ski, po nartach w Czarnej GórzeZimowe, narciarskie atrakcje w Czarnej Gorze. Jak oswoić dziecko z nartami.