Na co zwrócić uwagę przy doborze nart?

 w kategorii Czarna Góra, Narciarski Stok Czarna Góra
  
5/5 - (31 votes)
5/5 - (31 votes)

W życiu każdego narciarza przychodzi moment zakupu własnych nart. Jest to zadanie dość trudne nawet dla doświadczonych osób. Właśnie dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto przetestować kilka rodzajów desek. W tym celu najlepiej udać się do wypożyczalni. Istotnym jest jednak to, aby obiekt posiadał sprzęt nowoczesny i wysokojakościowy. Tylko wtedy można rzetelnie ocenić każdą grupę nart. Dobór sprzętu narciarskiego zależy oczywiście od umiejętności, techniki jazdy, czy też gabarytów. Co oprócz tego powinno determinować do zakupu?

Jakość materiałów

Inwestycja w narty wątpliwej jakości to słaby pomysł. W ten sposób jedynie można utopić pieniądze. Po pierwsze będą one nietrwałe, a po drugie ich użytkowanie stanie się prawdziwą katorgą. Materiał, z których wykonany jest sprzęt narciarski musi spełniać określone standardy. Ważne, aby był on wytrzymały i odporny na trudne warunki eksploatacji. Najlepiej postawić na popularne marki, które cieszą się uznaniem użytkowników. Z całą pewnością należy unikać marketowego sprzętu „no name”, gdyż może być to zakup tylko na jeden sezon. Renomowani producenci oferują sprzęt zaawansowany technologicznie. Solidne i certyfikowane tworzywa to gwarancja bezpiecznej jazdy przez kilka sezonów.

Ceny nart

Dla wielu osób cena jest kluczowym czynnikiem. Nie każdy może pozwolić sobie na drogi i nowoczesny sprzęt. Należy jednak pamiętać, że oszczędzane na jakości jest najgorszym, co można zrobić. Na szczęście można zakupić całkiem porządne narty w korzystnej cenie. Warto polować na wyprzedaże posezonowe. Pozwalają one zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Oferta sklepów internetowych jest zwykle znacznie szersza, a więc istnieje większe prawdopodobieństwo udanego zakupu. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby wybierać wyłącznie zaufane i zweryfikowane e-sklepy.

Czarna Góra – najlepszy hotel blisko stoku

Czarna Góra to wyjątkowo atrakcyjne miejsce dla miłośników narciarstwa. Jest to znakomite miejsce zarówno na samotny wypoczynek, jak i urlop z całą rodziną. W poprzednim artykule opisywaliśmy trasy narciarskie w kompleksie narciarskim Czarna Góra. Pensjonat Złote Góry oferuje noclegi w pokojach i apartamentach w komfortowych warunkach. Wielkim plusem jest fakt, że obiekt posiada basen i saunę gdzie można się zregenerować oraz znajduje się w bliskiej odległości od stoku narciarskiego.

Wybór najlepszych nart z doświadczenia właścicieli pensjonatu przy stoku w Czarnej Górze.

Polecane wpisy
Wieża widokowa na Czarnej GórzeJak wybrać buty narciarskie. Na co zwrócić uwagę przy doborze sprzętu narciarskiego.