Na co warto zwracać uwagę przy wyborze wakacyjnego noclegu?

 w kategorii Czarna Góra, Poradnik Turysty Czarna Góra
  
5/5 - (38 votes)
5/5 - (38 votes)

Wybór noclegu w górach nie jest łatwym zadaniem. Większość miejscowości oferuje przyjezdnym różne rozwiązania – m.in. hotele, pensjonaty, apartamenty czy kwatery prywatne. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze wakacyjnego noclegu?

Korzystna lokalizacja

Wyruszając w góry, większość osób liczy na łatwy dostęp do okolicznych tras. Lepiej zatem unikać obiektów, które usytuowane są w dużej odległości od szlaków. Nierzadko zmuszają one przyjezdnych do przejechania nawet kilkudziesięciu kilometrów busem lub samochodem. Dojazdy zajmują sporo czasu, przez co z wielu ciekawych szlaków trzeba zrezygnować. Lokalizację kwatery należy więc sprawdzić na mapie.

Dostępność innych atrakcji

Wyruszając w góry, warto poznać okolice regionu nie tylko od strony szlaków. W wielu wsiach i miejscowościach znajdują się atrakcje godne zwiedzenia. Należą do nich skanseny, muza, stare cerkwie czy zamki, a także bacówki oferujące pyszne przysmaki. Wybrane miejsce noclegowe powinno zapewniać łatwą dostępność tych atrakcji, które mogą znacząco uprzyjemnić wypad w góry.

Cisza i spokój

Wakacyjna wizyta w górach może być okazją do odpoczynku od miejskiego zgiełku. Pobyt warto więc zarezerwować w pensjonacie gwarantującym przyjezdnym ciszę i spokój. Najlepiej unikać typowo turystycznych miast, które w okresie sezonu są zatłoczone przez narciarzy i wczasowiczów. Zamiast tego warto poszukać relaksu na wsi. Przykładem może być Sienna. W jej okolicy znajduje się słynny ośrodek narciarski Czarna Góra, jednak okolica gwarantuje doskonałe warunki także osobom liczącym na błogi wypoczynek.

Wyposażenie i udogodnienia

W górach warto zadbać nie tylko o komfortowe noclegi, ale również dobre wyposażenie miejsca wypoczynku. Wybrany pokój powinien posiadać odpowiedni standard. Najlepiej zdecydować się na ofertę z wyżywieniem. W docelowym pensjonacie lub hotelu nie może też zabraknąć odpowiednich udogodnień. Wiele obiektów oferuje dostęp do dodatkowych stref wypoczynku i rekreacji. Przykładem może być nasz pensjonat Złote Góry, w którym z basenu i sauny korzystać można bez żadnych opłat dodatkowych.

Polecane wpisy
Sienna i Czarna Góra atrakcje w lecieSporty wodne w okolicy Czarnej Góry