Jakie aktywności wodne oferują okolice Czarnej Góry?

 w kategorii Czarna Góra
  
5/5 - (38 votes)
5/5 - (38 votes)

Czarna Góra i jej okolice to idealne miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku. Na turystów czekają nie tylko liczne szlaki górskie i trasy rowerowe, ale również bogactwo dziewiczych rzek oraz jezior. Przebywanie w otoczeniu wspaniałej przyrody sprzyja uprawianiu wielu sportów wodnych. Jak w interesujący sposób spędzić czas na wodach Ziemi Kłodzkiej?

Kąpiele i sporty wodne

Jednym z głównych celów wycieczkowych na Ziemi Kłodzkiej jest Zalew w Starej Morawie. To największy w tych okolicach zbiornik rekreacyjny, który posiada rozbudowaną infrastrukturę turystyczną. Poza dostępem do mola i pomostu, oferuje również kąpielisko oraz brodzik. Miłośnicy sportów wodnych mogą popływać po Zalewie w Starej Morawie kajakami, a także uprawiać windsurfing. Dodatkową atrakcją jest możliwość wypożyczenia roweru wodnego. W otoczeniu Zalewu znajdują się szerokie plaże i trawiaste nadbrzeża, na których można odpocząć.

Aktywności motorowodne

Idealnymi warunkami do uprawiania sportów motorowodnych wyróżnia się Jezioro Rożnowskie. Znaczna część tego akwenu wydzielona została specjalnie dla amatorów takich aktywności. Mogą oni zgodnie z obowiązującymi przepisami korzystać z motorówek, skuterów wodnych, łodzi ze sternikiem, rowerów wodnych, kajaków oraz wielu innych sprzętów. Niedaleko Jeziora Rożnowskiego znajduje się port jachtowy, który prowadzi wypożyczalnię niezbędnego wyposażenia. O wcześniejszej rezerwacji warto pomyśleć zwłaszcza w sezonie.

Przełomy rzeczne

Na wodach Ścinawki, Białej Lądeckiej, Bystrzyckiej Dusznickiej czy Dzikiej Orlicy znajdują się jedne z najciekawszych przełomów rzecznych w całym kraju. To doskonała okazja do podróżowania spływami pontonowymi i kajakowymi w otoczeniu niezwykłej przyrody. Na Ziemi Kłodzkiej zaznać można też ciszy i spokoju, których nierzadko brakuje na pozostałych szlakach wodnych w Polsce. W wyprawach wziąć może udział cała rodzina, włącznie z dziećmi. W takiej sytuacji warto zadbać o dobre noclegi, które oferuje nasz pensjonat Złote Góry we wsi Sienna.

Ostatnie artykuły
Rys historyczny Sienna i Czarna Góra