Jak zorganizować ferie i nie zbankrutować?

 w kategorii Czarna Góra, Poradnik Turysty Czarna Góra
  
5/5 - (55 votes)
5/5 - (55 votes)

Ferie to spory wydatek. Każdy wyjazd generuje znaczne koszty, których nie da się uniknąć, ale można je zminimalizować. W przypadku urlopów poza domem, najdroższym elementem jest nocleg, dojazd oraz atrakcje. Można rozwiązać ten problem szukając najtańszych noclegów, wpisując np. w wyszukiwarkę np. sienna tanie noclegi. Można też zrezygnować z własnego samochodu na rzecz pociągu. Bilety są tańsze niż paliwo potrzebne na długą podróż. Dodatkowo nie trzeba opłacać parkingu, który w wielu hotelach i pensjonatach jest dodatkowo płatny. Czy jeszcze na czymś można oszczędzić?

Unikaj najpopularniejszych miejsc

Jeśli odwiedzasz góry, to nie zatrzymuj się na noc w bardzo popularnych miejscach. Ceny w dużych kurortach czy uzdrowiskach, są kilka razy wyższe niż w mniejszych miejscowościach. Przykładowo, Sienna oferuje noclegi w cenie o kilkadziesiąt złotych tańszych, niż w Polanicy Zdrój. Odległość między tymi miastami to jedyne 35 km! Podobnie jest z jedzeniem. Ekonomiczny wyjazd, to wyjazd przemyślany i dobrze zorganizowany. Dobrze jest mieć przygotowaną listę restauracji, które oferują smaczne jedzenie w korzystnej cenie. Niezwykle pomocne okazuje się śledzenie opinii w Google i Facebooku. Dodatkowo warto pytać o rabaty. Wielu z nas, krępuje się na samą myśl o pytaniu o rabaty, zupełnie niepotrzebnie! Upust rzędu 5 czy 10% wydaje się niewielki, ale sumując rabaty z całego wyjazdu zauważymy, że zaoszczędziliśmy sporo pieniędzy. Ciekawą i korzystną cenowo opcją jest korzystanie z gotowych pakietów przygotowanych przez pensjonaty, które zawierają już w sobie atrakcyjne zniżki. Kliknij w link, a zapoznasz się z ofertami pakietów, przygotowanych dla naszych gości.

Poluj na okazje

To żadna tajemnica, że rozrywki są najdroższym elementem urlopu. Przyjemności kosztują. Dlatego warto szukać na nie okazji. Niektóre wyciągi narciarskie oferują niższą cenę jeżeli wykupi się od razu karnet na kilka dni. Jeżeli w planach jest jazda na nartach, to równie dobrze można zapłacić za nią z wyprzedzeniem. Niektóre atrakcje mają promocje ustalone na dane dni tygodnia. Często tańsze wejściówki łączą się z mniejszym ruchem w danym dniu lub konkretnych godzinach. Najlepiej sprawdzić dostępne oferty jeszcze przed wyjazdem i wszystko dokładnie rozplanować. Warto też rozważyć dołączenie do grupy zorganizowanej – bilety grupowe zazwyczaj są tańsze niż normalne.

Czytaj więcej na temat pomysłów na udane ferie w górach.

pomysły na udane ferie w czarnej gorze, w korzystnej cenie

Polecane wpisy
Czarna Góra - nowoczesna stacja narciarska w PolsceOdpoczywanie w okolicy Siennej - Czarna Góra.