Jak zadbać o kondycję przed urlopem?

 w kategorii Poradnik Turysty Czarna Góra
  
5/5 - (59 votes)
5/5 - (59 votes)

Urlop w miejscowości Czarna Góra? Jeśli tak, to z pewnością planowany jest aktywny wypoczynek. Po długich godzinach spędzanych za biurkiem jest on jak najbardziej wskazany. Jeśli jednak codziennie ruchu nie jest zbyt dużo, to warto jest się przygotować na jego zwiększoną dawkę jeszcze przed wyjazdem na urlop.

Bez zadyszki przy pierwszym podejściu na Czarną Górę

Jeżeli noclegi w pensjonacie są już zarezerwowane, można odetchnąć z ulgą i zacząć przygotowywać swoje ciało do urlopu w górach. Nawet, jeśli w ciągu roku aktywność ruchowa nie jest codziennością, możliwe jest w stosunkowo krótkim czasie podreperowanie swojej kondycji na tyle, aby urlop w górskiej miejscowości – mimo, że intensywny – nadal umożliwiał cieszenie się widokami i świeżym powietrzem, a nie „łapanie” go w zadyszce. Co trzeba zrobić? Tak naprawdę nie aż tak dużo! Wystarczy zacząć od zwykłych spacerów. Jeśli jest taka możliwość, to oczywiście w terenie. Stopniowe zwiększanie dystansu spowoduje, że wydajność tlenowa będzie się polepszać. Właśnie wtedy aktywny wypoczynek na urlopie, nie będzie już wiązał się z walką o każdy oddech.

Dodatkowe obciążenie i urozmaicenie

Zwiększanie dystansu pozwoli na polepszanie wydajności tlenowej i zmusi organy wewnętrzne do pracy. Nadmiar wody zostanie usunięty z organizmu, a mięśnie zostaną ukrwione. Ciało będzie nie tylko sprawniejsze, ale szybko można będzie zaobserwować również zmiany w jego wyglądzie. Aby jeszcze podkręcić tempo i lepiej się przygotować do górskich wycieczek, od czasu do czasu na taki spacer, warto jest wziąć plecak z obciążeniem. Nie musi być ono duże. Warto także zmieniać tempo chodzenia i wybierać do spacerów teren o dużym zróżnicowaniu. Swoją codzienną aktywność warto uzupełniać – o ile jest taka możliwość – o pływanie, jazdę na rolkach lub rowerze czy bieganie. W przygotowaniach do urlopu pomoże również utrzymanie zdrowej diety, higieny snu, a także zapisanie się na siłownię. Dobry trener nie tylko podpowie, jak poprawić kondycję na urlop. Zaproponuje również rozwiązania – pod względem aktywności fizycznej – na dłuższą metę.

Poniżej 3 nasze poprzednie artykuły, których tematyka może Ciebie zainteresować.

Co zrobić gdy pogoda na urlopie nie dopisuje?

Jak zaoszczędzić pieniądze na wyjazd?

Szlaki turystyczne w okolicy Czarnej Góry

Jak przygotować się do urlopu w górach?

Ostatnie artykuły
Oszczędzanie na wyjazd do Czarnej GóryDziecko w górach Czarna Góra