Jak oswoić dziecko z jazdą na nartach?

 w kategorii Czarna Góra, Narciarski Stok Czarna Góra
  
5/5 - (76 votes)
5/5 - (76 votes)

Pierwszy dzień ferii nie musi oznaczać, że dziecko od razu uzbrojone w narciarski sprzęt rusza szusować na stokach. Wcześniej warto zabrać młodego sportowca na te atrakcje w ośrodku narciarskim Czarna Góra, które poprzez zabawę oswoją go ze stokiem. Na wszystkich wymienionych poniżej obiektach, równie dobrze co najmłodsze pociechy będą bawili się także rodzice!

Zjeżdżalnia grawitacyjna Czarna Żmija

Na Czarnej Żmii można poczuć prędkość porównywalną do tej, jaką osiąga się przy zjeździe na nartach na tzw. „krechę”. O ile jednak prędkości tego typu na nartach bywają groźne dla innych ludzi, to w przypadku zjeżdżalni grawitacyjnej zjazd odbywa się przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa. 950-metrowej długości trasa wiedzie nad potokiem, pomiędzy ośnieżonymi choinkami. Szybsze bicie serca zapewniają też liczne zakręty. Tutaj nie ma czasu na podziwianie widoków na wieś Sienna i okoliczne wzgórza. Do wyposażonych w hamulce i pasy wagoników mogą wsiąść dzieci nawet nie posiadające 8 lat, o ile podczas zjazdu będzie im towarzyszył opiekun.

Tor tubingowy w Czarnej Górze

Kolejną nie-narciarską atrakcją w Czarnej Górze jest tor tubingowy, ulokowany przy parkingach na Kubusiowej Polanie. Polega on na tym, że dziecko (samo bądź z rodzicem) wybiera sobie ponton, do którego wsiada na szczycie stoku. Do jego dyspozycji jest wydzielony, pokryty gumowymi matami tor, którego powierzchnia przy zetknięciu się z powierzchnią pontonu powoduje ślizganie. A to dalej – dużo frajdy dla korzystających. Dzieci zaznajomione ze śniegiem chętniej przyjmą wiedzę, którą mogą przekazać im wykwalifikowani instruktorzy ze szkół jazdy na nartach w Czarnej Górze.

Przed nartami – na sanki

Stoki narciarskie w Czarnej Górze to także możliwość wypożyczenia sanek bądź jabłuszek i spróbowania zjazdu po śniegu na siedząco. Tor dla saneczkarzy znajduje się na Kubusiowej Polanie przy parkingach.

Po przetestowaniu wszystkich wymienionych wyżej atrakcji dzieci wraz rodzicami poczują się spełnieni i zmęczeni. Zapewne nie będą marzyli o niczym innym, jak o udaniu się na porządną kolację i nocleg. Powyższe atrakcje bez wątpienia przyczynią się do oswojenia dzieci z nartami. Dodatkowo zachęcą je do dalszego korzystania z białego szaleństwa w Siennej.

Zimowe, narciarskie atrakcje w Czarnej Gorze. Jak oswoić dziecko z nartami.

Polecane wpisy
Pomysły na udane ferie Czarnej Górze.Romantyczna Czarna Góra dla par. Ferie dla zakochanych.