Góry z dzieckiem? To możliwe!

 w kategorii Czarna Góra, Poradnik Turysty Czarna Góra
  
5/5 - (23 votes)
5/5 - (23 votes)

W przypadku starszych dzieci, wspólna wyprawa w góry nie wiąże się z praktycznie żadnymi ograniczeniami. Jeżeli jednak dziecko jest zbyt małe, aktywne uprawianie turystyki może być dość trudne. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą rozwiązania, które mogą okazać się bardzo przydatne podczas podróżowania. Należy do nich m.in. praktyczne nosidło turystyczne.

Zalety nosideł turystycznych

Nosidła turystyczne są bardzo ergonomiczne i wygodne, a dzieci z reguły lubią w nich przebywać. Nie tylko pozostają blisko rodzica, ale też mogą podziwiać świat z jego perspektywy. Takie nosidło pozwala dziecku na pokonywanie sporych odległości, co ma szczególne znaczenie w górach. To spore udogodnienie także dla rodziców. W górach trudno podróżować z wózkiem, a maluchy szybko się męczą. Jeżeli akurat zwiedzana jest Czarna Góra, noszenie dziecka na rękach nie będzie ani wygodne, ani bezpieczne.

Użytkowania nosidła

Aby dziecko mogło być noszone w nosidle, powinno umieć samodzielnie siadać. Wielu rodziców zaczyna korzystać z tego rozwiązania dopiero, gdy ich pociecha skończy 10-12 miesięcy. Początkowo najlepiej odbywać jedynie krótkie spacery z nosidłem, stopniowo zastępując nim wózek. Dziecko może się dzięki temu przyzwyczaić do nowej formy podróży. Po zakończeniu wyprawy, warto zadbać o komfortowe noclegi dla całej rodziny. Nosidło bardzo dobrze sprawdzi się zarówno na górskich, jak i nizinnych szlakach.

Wybór nosidła dla dziecka

Na rynku znaleźć można różne nosidła turystyczne. Poszczególne modele różnią się zarówno ogólnymi parametrami, jak i ceną. Wybierając konkretny produkt, warto przymierzyć go na żywo, najlepiej z dzieckiem. Znaczenie ma bowiem wygoda nie tylko rodzica, ale również malucha. Należy kierować się przede wszystkim funkcjonalnością nosidła, jednak znaczenie ma również cena. To drugie kryterium należy do najbardziej subiektywnych, ale warto mieć je na uwadze. W sieci można też znaleźć oferty nosideł używanych, zwykle w dobrym stanie i korzystnej cenie.

Kliknij tutaj i przeczytaj nasz poprzedni artykuł o tym, dlaczego warto zabierać dzieci w góry.

Polecane wpisy
Zwiedzanie okolic Siennej i Czarnej GórySienna i Czarna Góra atrakcje w lecie