Gogle narciarskie: przechowywanie i czyszczenie

 w kategorii Czarna Góra, Narciarski Stok Czarna Góra
  
5/5 - (43 votes)
5/5 - (43 votes)

Zakup gogli narciarskich to nie wszystko. Nawet najdroższy i najbardziej zaawansowany model nie posłuży długo, jeśli będzie czyszczony i przechowywany w nieodpowiedni sposób. Bardzo ważne jest to, aby dbać o swoje gogle nawet w okresie, gdy nie są one używane. W ten sposób można przedłużyć ich żywotność. Higiena odgrywa tutaj kluczową rolę. Inwestycja w gogle narciarskie to dla wielu osób dość duży wydatek. Właśnie dlatego trzeba się postarać, aby posłużyły one jak najdłużej.

Przechowywanie gogli narciarskich

Nieprawidłowe przechowywanie gogli narciarskich zwiększa ryzyko ich uszkodzenia. Szybka może się porysować lub nawet pęknąć. Szczególną uwagę należy zwrócić podczas pakowania. Gogle powinno się przechowywać w specjalnych etui lub w dołączonym miękkim woreczku. Najlepiej oczywiście sprawdza się twardy futerał, który chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi. To doskonała opcja podczas podróży. Miękki futerał jest wygodny podczas użytkowania gogli na stoku. Można schować go do kieszeni i wyjąć w momencie, gdy gogle przestaną być już potrzebne. Woreczek jest bardzo praktyczny, więc najlepiej sprawdzi się podczas szusowania. Istotnym jest, aby nie zakładać gogli na głowę, tak jak okularów przeciwsłonecznych.

Czyszczenie gogli narciarskich

W większości przypadków wystarczy posiadać szmatkę, letnią wodę oraz płyn do mycia naczyń. Taka mieszanka sprawdzi się wyłącznie wtedy, kiedy gogle nie posiadają żadnych dodatkowych powłok. Jeśli są one wyposażone np. w powłokę ANTI FOG, to konieczny jest zakup profesjonalnego środka czyszczącego oraz ściereczki z mikrofibry. Wszelkie zabrudzenia należy usuwać bardzo delikatnie. Łatwo jest zarysować lub uszkodzić szybkę gogli. Ich powierzchnię trzeba pocierać bez użycia siły, najlepiej okrężnymi ruchami. Nie należy używać do czyszczenia chusteczek ani ręczników papierowych. W żadnym wypadku nie można czyścić gogli płynem do szyb!

Pozostały sprzęt narciarski

Gogle to tylko jeden z elementów stroju i sprzętu narciarskiego. Dowiedź się więcej, jak skutecznie przygotować się do zimowego szaleństwa:

 

Jak dbać o gogle narciarskie. Czyszczenie i konserwacja.

Polecane wpisy
Jak prawidłowo dobrać narty? Poradnik dla gości pensjonatu Złote Góry w Siennej.Czarna Góra - nowoczesna stacja narciarska w Polsce