Gogle narciarskie: kolor i dodatkowe filtry

 w kategorii Czarna Góra, Narciarski Stok Czarna Góra
  
5/5 - (63 votes)
5/5 - (63 votes)

Osoby, posiadające większą wiedzę na temat gogli narciarskich lepiej dopasują je do swoich potrzeb. Większość początkujących narciarzy zwraca uwagę jedynie na podstawowe cechy, czyli rozmiar oraz filtr UV. Należy jednak wiedzieć, że rozróżnia się o wiele więcej parametrów. Kolor szybki nie jest przypadkowy. W dużej mierze to właśnie on zwiększa komfort jazdy. Dodatkowe filtry UV nie są konieczne, ale w przypadku stałych bywalców stoku sprawdzają się wyśmienicie. Gogle bardziej zaawansowane technologiczne są droższe, jednak jest to inwestycja na wiele sezonów. Podobnie wygląda sprawa z doborem nart czy butów.

Kolor szybki

Na rynku dostępne są modele praktycznie we wszystkich odcieniach tęczy. Jak wyżej wspomnieliśmy, kolor szybki posiada walor praktyczny. Przezroczyste gogle przeznaczone są wyłącznie do jazdy w nocy. Szybki brązowe, czarne, niebieskie, szare służą do jazdy podczas słonecznego dnia. W pochmurne dni sprawdzają się gogle pomarańczowe. Można jeździć w nich również po zmierzchu. Gogle w kolorze bursztynowym również przeznaczone są do jazdy w pochmurny dzień, ale nie sprawdzają się wieczorami.

Dodatkowe filtry

Na rynku dostępne są gogle narciarskie z filtrem polaryzacyjnym. Zapobiega on odbijaniu się światła np. od gładkiej tafli lodu. Dzięki temu można uniknąć zjawiska oślepienia. Powłoka REVO zwana również lustrzanką to ponadprzeciętna ochrona przed promieniowaniem słonecznym. Powłoka ANTI FOG zapobiega parowaniu szkieł. Należy wiedzieć, że po pewnym czasie ulega ona ścieraniu, jednak można ją ponownie nałożyć w domu. Gogle z powłoką fotochromową dostosowują się do warunków panujących na stoku. Szybki te zmieniają swój kolor w zależności od intensywności świata. Oznacza to, że posiadając takie gogle można szusować od rana do nocy, w słoneczny oraz pochmurny dzień. Całodniowy pobyt na stoku wymaga również odpowiedniego ubrania, więcej informacji tutaj.

Narty w Czarnej Górze

Miłośnicy narciarstwa z pewnością docenią możliwości, jakie dają stoki w Czarnej Górze. Jest to genialna zabawa, niezależnie od poziomu naszych umiejętności. Jeżeli wypad na narty organizowany jest pierwszy raz, warto przed rzuceniem się na głęboką wodę warto poduczyć się w szkole jazdy na nartach.  Planując wypad na narty należy znaleźć hotel, który będzie zlokalizowany, jak najbliższej kompleksu narciarskiego. Idealną propozycją jest więc pensjonat Złote Góry, który oferuje komfortowe noclegi z wyżywieniem z wieloma udogodnieniami i atrakcjami (patrz: galeria zdjęć), a co istotne: w korzystnych cenach.

Dobór odpowiednich gogli narciarskich - recepta na udane ferie i pobyt w Czarnej Górze.

Polecane wpisy
Jak wybrać narty dla dziecka?Kompleks narciarski Czarna Góra w strefie czystego powietrza