Czarna góra trasy – do Czarnej Góry na narty biegówki

 w kategorii Czarna Góra
  
5/5 - (46 votes)
5/5 - (46 votes)

Miłośników narciarstwa biegowego w Polsce przybywa. Przede wszystkim miłość poruszania się po zasypanych śniegiem trasach pieszych czy wielość tras w Czarnej Górze to główne walory, wymieniane przez pasjonatów tzw. biegówek. Zainteresowanym tym sportem polecamy ośrodek narciarski Czarna Góra, gdzie mają swój początek trasy dedykowane narciarzom biegowym.

Trasa z Czarnej Góry na Żmijowiec

Ośrodek narciarski Czarna Góra we wsi Sienna to nie tylko ponad 10 km zróżnicowanych tras zjazdowych. Zauważmy, że Szczyt Czarnej Góry (1205 m n.p.m.) jest włączony do sieci tras dla narciarzy biegowych, jakie znajdują się na pograniczu polsko-czeskim w masywie Śnieżnika.

Na szczyt Czarnej Góry trasę można podejść na biegówkach z poziomu znajdujących się pod wzniesieniem parkingów. Do pokonania jest wtedy ponad 300 metrów przewyższenia. Alternatywnie można zakupić karnet na wyciągi narciarskie. Najbardziej nowoczesnym z nich to 6-osobowy o nazwie Luxtorpeda, poprowadzony niemal na sam szczyt Czarnej Góry.

Z wierzchołka drogowskazy poprowadzą czerwonym szlakiem na Żmijowiec (1153 m n.p.m.). 4,5-kilometrowej długości trasa wiedzie zalesioną granią, na której co jakiś czas pojawiają się wycinki odsłaniające widok na stoki narciarskie wokół wsi Sienna.

Czarna góra trasa ze Żmijowca na Śnieżnik

Ze szczytu proponuje się kontynuowanie wycieczki na symbol Kotliny Kłodzkiej, czyli Śnieżnik (1426 m n.p.m.). Należy jednak dobrze ocenić swoje siły, gdyż podejście na szczyt jest wymagające. Drogowskazy ze Żmijowca poprowadzą do położonego już ponad granicą lasu schroniska „Na Śnieżniku”, które oferuje turystom ciepłe posiłki i noclegi. Warto odwiedzić to miejsce, ogrzać się oraz rozważyć, czy warunki pogodowe sprzyjają kontynuowaniu trasy na Śnieżnik. Jeśli pogoda jest optymalna, należy obowiązkowo zdobyć szczyt – rozciąga się z niego obłędna panorama na całą Kotlinę Kłodzką. W takim miejscu wszelkie trudy związane z wysiłkiem podczas wejścia będą z pewnością zrekompensowane.

Po aktywnym wypoczynku warto skorzystać z wygodnego noclegu z wyżywieniem w Czarnej Górze. Trasy zapraszają cały rok. Zapoznaj się z naszym cennikiem.

Narty biegowe w kompleksie narciarskim Czarna Góra - Sienna.

Polecane wpisy
Opisy tras narciarskich i wyciągów w kompleksie Czarna Góra.szkoły jazdy na nartach, nauka narciarstwa, Czarna Góra, Sienna, narciarstwo