Dlaczego warto zabierać dzieci w góry?

 w kategorii Poradnik Turysty Czarna Góra
  
5/5 - (75 votes)
5/5 - (75 votes)

Górska wyprawa z dziećmi może być doskonałą przygodą. Taki wyjazd może obejmować nie tylko wspólne wyruszanie na znakowane szlaki czy górskie ścieżki. Wiele wspólnych chwil spędzić można także w pięknych górskich miejscowościach i doskonale wyposażonym ośrodku. Dlaczego warto odwiedzić góry razem z dziećmi?

Zmiana klimatu

Dzieci są szczególnie narażone na rozmaite choroby wirusowe. Aby ich uniknąć, trzeba zadbać o zwiększenie odporności młodego organizmu. Najbardziej podatne na zarażenie są drogi oddechowe. Wyprawa góry to okazja do całkowitej zmiany klimatu oraz przebywania w zdrowym, wzmacniającym środowisku. Tereny górskie to najmniej zanieczyszczone obszary w całej Polsce. Przekłada się to nie tylko na czystsze powietrze, ale również lepszej jakości wodę z lokalnych ujęć. W górach doskonała jest także kuchnia – pełna naturalnych produktów, których próżno szukać w dużych miastach.

Poznanie nowego świata

Góry to dla dzieci olbrzymi, nieznany wcześniej świat. Otoczenie pełne niezwykłych kształtów, zapachów i dźwięków mocno pobudza wyobraźnię. Wyprawa w góry to także niepowtarzalna okazja do nawiązania kontaktu z naturą. Szczególne atrakcje oferuje pod tym względem Czarna Góra. Można w jej okolicach odbyć wędrówki gęstymi lasami, zwiedzić punkty widokowe na skałkach lub podziwiać roztaczające się widoki szczytów. Kluczowe znaczenie ma zapewnienie dziecku komfortu. Po wyczerpującej wyprawie, warto więc zadbać o dobre wyżywienie i noclegi dla całej rodziny.

Inspirująca przygoda

Nieco starsze dzieci często czują niezwykły pociąg do gór. Kojarzą im się z przygodą, która zapada w pamięć i szybko staje się źródłem inspiracji na wiele lat. Podczas podróży zawierają przyjaźnie, zwiedzając wąskie i wysoko położone ścieżki z rówieśnikami. Z uciechą wspominać mogą także wielkie ulewy na szklaku oraz wieczorne powroty do kwater. Dla rodziców to doskonała okazja, aby rozbudzić w dzieciach miłość do gór i towarzyszyć im w poznawaniu tego świata.

Jesteś zainteresowany wędrówkami z dzieckiem z pomocą nosideł turystycznych? Kliknij link.

Dziecko w górach

Polecane wpisy
Jak przygotować się do urlopu w górach?Buty Trekkingowe Czarna Góra