Czy warto kupić używane narty?

 w kategorii Narciarski Stok Czarna Góra
  
5/5 - (64 votes)
5/5 - (64 votes)

Używane narty to sprawdzony sposób na to, aby zminimalizować koszty. Wiele osób marzy o własnym sprzęcie, jednak wysokie ceny skutecznie to uniemożliwiają. Nie każdy posiada wystarczająco wysoki budżet, aby zakupić deski dobrego producenta. Zakup słabej jakości nart, które nie przetrwają nawet jednego sezonu również nie jest mądrym posunięciem. Używane narty dobrej marki można zakupić za kilkaset złotych (w przypadku, gdy cena rynkowa to kilka tysięcy złotych). Należy jednak pamiętać, że nie zawsze sprzęt z drugiej ręki będzie wart uwagi.

Zakup obarczony ryzykiem

Niestety zakup używanych nart jest podwójnie trudny. Dotyczy to w szczególności osób, które nie mają jeszcze zbyt dużego doświadczenia. Sprzedawca może zataić pewne wady produktu. Bardzo często uszkodzenia są niewidoczne gołym okiem. Każdy ubytek obniża poziom bezpieczeństwa. Użytkowanie sprzętu nie będzie również komfortowe. Należy szczególnie uważać na narty sprzedawane przez wypożyczalnie. Takie przedsiębiorstwa często wymieniają swoje wyposażenie. W większości przypadków cena jest niezwykle atrakcyjna, jednak narty nie nadają się już do użytku. Niestety wiele osób (szczególnie początkujących) daje się skusić niskim kosztem zakupu. Jeszcze inną opcją jest wypożyczenie sprzętu – pialiśmy o tym tutaj.

Co sprawdzić przed zakupem?

Znając zagrożenia płynące z zakupu używanego sprzętu łatwiej jest znaleźć deski godne zainteresowania. Oczywiście w pierwszej kolejności należy je dokładnie obejrzeć. Szczególną uwagę należy poświęcić krawędziom bocznym. Nie mogą one rozwarstwiać się. Bardzo ważne jest również to, aby sprawdzić, czy narty nie posiadają pęknięć, czy też głębokich rys. Osoby bez podstawowej wiedzy powinny zabrać ze sobą na „oględziny” kogoś, kto zna się na rzeczy. Z wiadomych powodów zakup bez wcześniejszego sprawdzenia odpada. O tym jak dobrać narty, pisaliśmy pod tym linkiem.

Gdzie wybrać się na narty?

Szukając profesjonalnego ośrodka narciarskiego warto zapoznać się bliżej z Czarną Górą. Jest to miejsce, które gwarantuje rozrywkę na najwyższym poziomie. Stok przystosowany jest zarówno do osób początkujących, jak i zawodowców. Nasz pensjonat Złote Góry oferuje komfortowe noclegi z basenem w korzystnych cenach. Zarezerwuj swój pobyt już teraz!

czy warto kupić używane narty?

Polecane wpisy
Czarna Góra - nowoczesna stacja narciarska w PolsceOdpoczywanie w okolicy Siennej - Czarna Góra.