Czarna Góra – najciekawsze zabytki w okolicy

  
5/5 - (77 votes)
5/5 - (77 votes)

Czarna Góra słynie z pięknych krajobrazów i nowoczesnych atrakcji turystycznych, jednak warto wiedzieć, że jest to również idealna okolica dla osób, które chcą zobaczyć obiekty historyczne. Odwiedzenie takich miejsc dostarcza nam nie tylko ogromnej przyjemności, ale również edukuje. Jest to więc doskonała forma spędzania czasu z dziećmi. Jakie zabytki muszą znaleźć się na naszej wakacyjnej mapie?

Twierdza Kłodzko

Twierdza Kłodzka cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród zwiedzających. Powstała ona w okolicach XVII-XVIII wieku. W wieży widokowej możemy zobaczyć panoramę całego miasta. Widok jest zjawiskowy. Obejmuje on nie tylko Kłodzko, ale również Sudety. Dodatkową atrakcją są podziemne korytarze, które ciągną się niemal przez kilometr.

pss! Interesują Cię ukryte atrakcje Czarnej Góry?

Twierdza Kłodzko - zabytki w okolicach Czarnej Góry

Sanktuarium Maria Śnieżna

Sanktuarium Maria Śnieżna to cel licznych pielgrzymek oraz wycieczek. Cieszy się on wielkim zainteresowaniem od połowy XVIII wieku. Architektura budowli nawiązuje do epoki barokowej, jednak można zauważyć tutaj śląskie akcenty. Kościół znajduje się prawie na samym szczycie góry Iglicznej. Jest to również wspaniałe miejsce widokowe. Warto dodać, że do sanktuarium prowadzą trzy różne trasy o różnym stopniu zaawansowania (szlak zielony, żółty oraz czerwony).

Sanktuarium Maria Śnieżna - zabytki Czarna Góra i okolice
Polecane wpisy
Czarna Góra DownhillKopalnia Złota - atrakcje w okolicach Czarnej Góry