Piesza wycieczka na szczyt Czarnej Góry

  
5/5 - (58 votes)
5/5 - (58 votes)

Czarna Góra to obowiązkowy punkt, który musimy odhaczyć będąc w miejscowości Sienna. Jest to wspaniała opcja dla osób, które lubią aktywny wypoczynek i obcowanie z przyrodą.

Wycieczka na szczyt Czarnej Góry

Przepiękne krajobrazy są źródłem niesamowitych doznań. Malownicze, górskie pejzaże zachwycą nawet najbardziej wymagających. Oczywiście wejście na górę możliwe jest również koleją liniową, jednak jest to opcja dodatkowo płatna i mniej ekscytująca.

Czarna Góra Przełącz Puchaczówka

Wędrówkę na Czarną Górę najlepiej rozpocząć z miejsca o nazwie Przełącz Puchaczówka (897 m n.p.m). Dobrym wyborem jest szlak niebieski, który nie jest zbyt wymagający, jednak należy pamiętać, że trasa jest dość zróżnicowana. Szlak niebieski będzie nam towarzyszyć tylko na początku. Jest to droga, która prowadzi do Międzygórza. Obfituje ona w zjawiskowe krajobrazy, które znakomicie wprowadzą nas w klimat tego wyjątkowego miejsca.

Droga Izabeli i Zielony Szlak na Szczyt Czarnej Góry

Zmierzamy w kierunku przekaźnika traktem o nazwie Droga Izabeli. Jest on dość monotonny, jednak już po kilku chwilach zauważymy przecięcie drogi w postaci zielonego szlaku. Jeśli chcemy udać się na Czarną Górę, to musimy na niego zboczyć.

Czarna Góra szczyt

Wkraczając na zieloną trasę mamy już przed dobą prostą drogę na szczyt Czarnej Góry. Należy mieć świadomość, że podejście jest dość strome. Znajdziemy tutaj dużą ilość korzeni, a także kamieni. Po deszczu są one dość śliskie, więc należy zachować ostrożność.
Relatywnie szybko można dotrzeć do Przełęczy pod Jaworową Kopą – jest to płaski teren, który oddziela Czarną Górę oraz Jaworową Kopę. Warto również dodać, że jest to również węzeł szlaków. Możemy z niego dotrzeć np. do Śnieżnika.

Droga na Szczyt Czarnej Góry

Na szczyt Czarnej Góry doprowadzi nas szlak czerwony oraz zielony. Z pozoru droga wydaje się łatwa i przyjemna, jednak z każdym metrem droga staje się bardziej stroma. U celu czeka na nas kilkunastoletnia wieżą widokowa. Ponadto znajduje się tutaj miejsce na odpoczynek, a nawet rozpalenie ogniska.
Schodząc z Czarnej Góry należy kierować się zielonymi i czerwonymi znakami, które kierują do Przełęczy Puchaczówka.

Czarna Góra widok ze szczytu
Polecane wpisy
Piesza wycieczka - Czarna Góra - MiędzygórzeMasyw Śnieżnika