Aktywne wakacje – gdzie pojeździmy na rowerach w okolicach Czarnej Góry?

  
5/5 - (48 votes)
5/5 - (48 votes)

Dla większości osób urlop jest synonimem plażowania i leżenia plackiem. Najpopularniejszą alternatywą takiej formy spędzania wolnego czasu są górskie wspinaczki. Dobrą opcją są również wycieczki rowerowe wśród przepięknych krajobrazów. W ten sposób możemy połączyć przyjemne z pożytecznym. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zatrzymać się i poleniuchować na zielonej trawce. Śmiało można powiedzieć, że Czarna Góra to raj dla miłośników jednośladów. Jest to znakomita rozrywka nie tylko dla profesjonalistów, ale również osób, które jeżdżą rekreacyjnie.

Trasy Downhill’owe

W okolicy Czarnej Góry (miejscowość Sienna) znajdziemy profesjonalny park rowerowy, który oferuje nam zróżnicowane Trasy Downhill’owe. Są one przeznaczone zarówno dla osób uprawiających ten sport zawodowo, jak i takich, które dopiero zaczynają. Wiele osób przyjeżdża w te rejony właśnie dla nowoczesnego i rozbudowanego parku rowerowego. Jest on źródłem ogromnej frajdy i adrenaliny.

Czarna Góra Downhill

Trasy rekreacyjne

Oczywiście w okolicy znajdziemy mnóstwo tras, które są relatywnie proste i przyjemne. Jest to więc najlepsza propozycja dla tych, którzy kochają aktywny wypoczynek. Ogromną popularnością cieszy się trasa rowerowa Sienna – Śnieżnik – Międzygórze – Sienna. Jest ona dość długa, ale jednocześnie relaksująca. Równie spokojna jest trasa Międzygórze – przełęcz Śnieżnicka – Żmijowiec – Międzygórze, która liczy 19 km. Przebiega ona zarówno przez szlaki rowerowe, jak i leśne drogi.

Trasy rowerowe Czarna Góra Sienna
Polecane wpisy
Park Linowy Skalisko - atrakcje w okolicach Czarnej Góry