Sienna – Międzygórze: pomysł na pieszą wycieczkę

  
5/5 - (60 votes)
5/5 - (60 votes)

Sienna to idealne miejsce dla osób, które uwielbiają piesze wycieczki w otoczeniu przyrody. Jest to okolica obfitująca w malownicze krajobrazy, a także liczne atrakcje turystyczne. Świetnym celem wyprawy jest Międzygórze, czyli wioska położona przy stokach południowo-zachodniej części Czarnej Góry. Na uwagę zasługuje tutaj zjawiskowe ukształtowanie terenu. Widoki są niemal tak hipnotyzujące, jak w samych Alpach.

Czarna Góra – początek trasy
Czarna Góra jest naszym miejscem startowym. Początek wędrówki rozpoczynamy od czerwonego szlaku, który jest dość stromy. Obfituje on w wzniesienia i pagórki, tak więc wymaga od nas to sporego zaangażowania. Dla wielu osób dobrą wiadomością jest fakt, że początkowym odcinek jest jednocześnie tym najcięższym. Nie musimy więc obawiać się, że trasa na całej swojej długości będzie równie trudna.

Przejście na szlak niebieskich
Bardzo ważnym punktem naszej wyprawy jest rozgałęzienie szlaków. To właśnie tutaj musimy podjąć decyzję o tym, gdzie ruszamy dalej. Z czerwonego szlaku przechodzimy na niebieski. Nie musimy posiadać przy sobie mapy – drogę wskażą nam specjalne oznaczniki, które bezbłędnie pokierują nas do celu. Dalsza część trasy skierowana jest w dół doliny. Czekają tu na nas bajeczne widoki, więc warto mieć przy sobie aparat fotograficzny.

Prawie na miejscu
Im bliżej Międzygórza, tym bardziej alpejska atmosfera. Z daleka powitają nas charakterystyczne budynki utrzymane w unikatowej stylistyce. Warto wiedzieć, że powstały one z inicjatywy Księżniczki Marianny Orańskiej. Lasy sudeckie są źródłem prawdziwej przyjemności. To rozkosz dla wszystkich naszych zmysłów. Ten jedyny w swoim rodzaju klimat można poczuć dosłownie całym sobą.
Trasa Czarna Góra – Międzygórze wynosiło około 5 km. Na miejscu czeka na nas wiele świetnych atrakcji m.in. Ogród Bajek, czy też wodospad Wilczki. Jest to doskonała opcja dla wszystkich, którzy lubią spędzać urlop aktywnie. Trasa prowadzi przez zróżnicowane tereny o różnym poziomie trudności, tak więc nie można się nudzić.

Piesza wycieczka - Czarna Góra - Międzygórze
Polecane wpisy
Kopalnia Złota - atrakcje w okolicach Czarnej GóryCzarna Góra widok ze szczytu