Czarna Góra – nowoczesna stacja narciarska w Polsce

 w kategorii Czarna Góra, Czarna Góra Atrakcje, Narciarski Stok Czarna Góra
  
5/5 - (73 votes)
5/5 - (73 votes)

U podnóża Czarnej Góry we wsi Sienna na Dolnym Śląsku położony jest nowoczesny kompleks narciarski. W masywie Śnieżnika powstała stacja narciarska – Czarna Góra, która oferuje swoim gościom poza trasami i wyciągami narciarskimi noclegi, strefę spa & welness, liczne restauracje oraz 55 ha terenów rekreacyjno – wypoczynkowych.

Nowoczesna infrastruktura – atutem ośrodka

Kompleks narciarski Czarna Góra oddaje narciarzom 14 tras zjazdowych o łącznej długości ponad 14 km. Jest to idealna propozycja zarówno dla osób początkujących, jak i bardziej wymagających miłośników nart czy snowboardu. Nowoczesna infrastruktura ośrodka umożliwia obsługę blisko 12.000 os./h. Pozwala ona więcej czasu spędzić na stoku i cieszyć się zjazdami, nie tracąc czasu na stanie w kolejkach.

Zróżnicowanie tras zjazdowych

Oferowane trasy narciarskie różnią się od siebie stopniem trudności, długością oraz kątem nachylenia. Rożnica wzniesień przy najtrudniejszych zjazdach wynosi blisko 400 m. Dzieci mogą uczyć się na polanach, a osoby początkujące mają do dyspozycji krótkie (ok. 500 m) łagodne trasy. Dla bardziej doświadczanych i wymagających miłośników zimowych szaleństw przygotowano czarną trasę A. Na 14 tras zjazdowych, będących w ofercie ośrodka jest 1 trasa dojazdowa oraz 5 polan narciarskich. Narciarze mogą korzystać z aż 6 tras o długości powyżej 1000 m, z czego dwie najdłuższe mają po 1600 oraz 1680 m.

Wyciągi, oświetlenie i FIS

Ponadto trasy narciarskie ośrodka Czarna Góra we wsi Sienna posiadają homologacje FIS, a także zostały wyposażone w nowoczesny system naśnieżania. Trasy są ratrakowane 2 razy dziennie – rano oraz przed jazdami nocnymi. Kompleks zapewnia oświetlenie na 7 trasach (wraz z najdłuższą) i 4 polanach szkoleniowych, umożliwiając komfortowe szusowanie oraz naukę również po zmroku. Za transport na stoku odpowiada 9 wyciągów (3 krzesełkowe oraz 6 talerzykowych), jak również 4 taśmy do szkolenia. Najbardziej nowoczesny wyciąg krzesełkowy Luxtorpeda (6-osobowa) cechuje się przepustowością rzędu 3000 os/h.

Czarna Góra - nowoczesna stacja narciarska w Polsce

Polecane wpisy
Jak dbać o gogle narciarskie. Czyszczenie i konserwacja.pomysły na udane ferie w czarnej gorze, w korzystnej cenie