Czarna Góra jako część Ski Regionu Śnieżnik

 w kategorii Narciarski Stok Czarna Góra
  
5/5 - (47 votes)
5/5 - (47 votes)

Na stokach Czarnej Góry znajduje się największy i najnowocześniejszy ośrodek narciarski w Sudetach Wschodnich, lecz nie jedyny w tym regionie. Dzięki temu, że ośrodek należy do projektu, jakim jest Ski Region Śnieżnik, przed turystami pojawiają się dodatkowe możliwości poznania szlaków narciarskich w okolicznych miejscowościach w ramach jednego biletu zakupionego w Czarnej Górze.

Dlaczego warto?

Projekt Ski Region Śnieżnik spodoba się narciarzom, którzy chcą doświadczyć jak najwięcej atrakcji w możliwie najbardziej uczciwej cenie. Warto zwrócić uwagę, że jeden karnet wykupiony na kilka dni można używać na wyciągi narciarskie w ośrodku:

  • Czarna Góra
  • Lądku Zdroju
  • Kamienicy

To dodatkowe ponad 3300 metrów tras zjazdowych o zróżnicowanym stopniu trudności.

Zacznijmy od tego, że infrastruktura narciarska w stacjach partnerskich zaopatrzona jest w wyciągi krzesełkowe oraz talerzykowe. Co więcej, znajdują się tam również wypożyczalnie sprzętu narciarskiego oraz punkty gastronomiczne. Po zejściu ze stoku można wstąpić na coś smacznego i rozgrzewającego.

Po drugie, skorzystanie ze Ski Projektu Śnieżnik jest polecane osobom niezmotoryzowanym oraz tym, którzy podczas urlopu chcą odpocząć od siedzenia za kierownicą. Pomiędzy trzema wymienionymi wyżej ośrodkami narciarskimi kursuje bowiem specjalny autobus, który dla posiadaczy karnetu jest bezpłatny.

Wieś Sienna jako baza wypadowa na stoki

Decydując się na skorzystanie ze Ski Projektu Śnieżnik, najbardziej optymalnie będzie wykupić noclegi we wsi Sienna. To właśnie na stokach Czarnej Góry, na których wydzielono ponad 10 km tras, narciarze spędzają najwięcej czasu.

Ośrodki narciarskie w Lądku Zdroju i Kamienicy wciąż się rozwijają. Na tamtejsze stoki narciarskie można wygospodarować po jednym dniu z całego czasu, jaki się ma do dyspozycji na feriach w Czarnej Górze. Z kolei partnerskie miejscowości są oddalone od Czarnej Góry o 11 km i 15 km (kolejno: Kamienica i Lądek Zdrój).

O tym każdy wie, że po nartach trzeba dobrze zjeść. O gastronomii przy stokach w Czarnej Górze, pisaliśmy we wcześniejszym wpisie pod linkiem.

Czarna Góra jako część narciarskiego Ski Regionu Śnieżnik

Polecane wpisy
szkoły jazdy na nartach, nauka narciarstwa, Czarna Góra, Sienna, narciarstwoApres-Ski, po nartach w Czarnej Górze