Co robić gdy pogoda nie dopisuje?

 w kategorii Czarna Góra Atrakcje
  
5/5 - (57 votes)
5/5 - (57 votes)

Brzydka pogoda potrafi zepsuć każdy urlop. Burze, opady, siarczyste mrozy… to wszystko może wpłynąć negatywnie na wczasy. A przecież nie jeździ się na nie co tydzień! Czarna Góra oferuje bardzo różnorodne noclegi. Można zdecydować się na pensjonaty blisko malowniczych tras narciarskich lub na ich uboczu. Sienna  oferuje tanie noclegi również w pobliżu trudniejszych tras pieszych i rowerowych. Ośrodki oferują też własne baseny, sauny lub pokoje gier. Wiele z nich ma nawet własne bary i restauracje. Oznacza to, że w razie niepogody, nie trzeba się nigdzie ruszać. Można po prostu przeczekać niesprzyjające warunki nie nudząc się w pokoju. A oto kilka niskobudżetowych pomysłów!

Państwa-miasta

To gra, którą znają wszyscy. Jedyne, co trzeba mieć, aby w nią zagrać to kartka i długopis. I dobre chęci! Do tej rozgrywki nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Nic nie trzeba kupować, a wiedzę potrzebną do zwycięstwa mają nawet dzieci ze szkoły podstawowej. Inaczej jest w przypadku młodszych pociech. Nie potrafią pisać, ale w ramach alternatywy można zaproponować im grę w rysowanie. Polega ona na tym, że każdy po kolei dorysowuje pojedynczy element rysunku. W ten sposób powstaje jeden wspólny obrazek wykonany przez całą rodzinę. To dobra zabawa, która zacieśnia więzy rodzinne, rozbudza wyobraźnię, a przede wszystkim – umila czas. Zazwyczaj recepcje w hotelach i pensjonatach posiadają kartki, kredki i długopisy, warto zapytać w razie konieczności.

Skojarzenia i inne zabawy słowem

Gry słowne to dobra zabawa dla całej rodziny. Polega ona na tym, że jedna osoba rzuca hasło, a następna mówi pierwszą myśl jaka pojawiła się w jej głowie. To jedyna zasada. Można, więc wyjaśnić ją wszystkim dzieciom. Gra ta, ma też różne odmiany. Przykładowo, można tworzyć nowe wyrazy rozpoczynające się na ostatnią literę słowa poprzednika. Dla najmłodszych dobra będzie zabawa w „co widzę”. Polega ona na tym, że jedna osoba opisuje dowolny przedmiot w zasięgu wzroku, a druga musi zgadnąć, o co chodzi. Wszystkie te zabawy nie wymagają żadnego wkładu finansowego, ani przygotowania. Wystarczy chcieć się bawić i mieć odrobinę wyobraźni.

Planszówki

Świetnym pomysłem jest zabranie na wyjazd kilku gier. Te które nie zajmują sporo miejsca to np. karty, domino, jenga czy bierki. Lubianą zarówno przez dzieci jak i dorosłych jest gra ruchowa Twister. Wieczorową porą sprawdzi się Dixit, Monopol, 5 sekund, Tabu czy Ego. Tak jak w przypadku zestawów papierniczych, warto zapytać w hotelu lub w pensjonacie, w których się zatrzymujemy czy posiadają gry udostępniane dla gości.

Gdy pogoda się polepszy warto ruszyć zwiedzać lub aktywnie wypoczywać. Zobacz:

Co robić w Czarnej Górze gdy pogoda nie dopisuje?

Polecane wpisy
Atrakcje turystyczne do zwiedzania zimą w okolicy Czarnej Góry we wsi SiennaMasyw Śnieżnika