Atrakcje turystyczne do zwiedzania zimą

 w kategorii Czarna Góra Atrakcje, Okolice Czarnej Góry
  
5/5 - (61 votes)
5/5 - (61 votes)

Kompleks Czarna Góra to przede wszystkim miejsce nastawione na białe szaleństwo. Co robić, kiedy narty lub snowboard już się znudzą? Jak najlepiej wykorzystać urlop? Trzeba zwiedzać i odpoczywać!

Rejon Ziemi Kłodzkiej ma w zanadrzu mnóstwo atrakcji. Kompleks Czarnej Góry we wsi Sienna osadzony jest na stokach Czarnej Góry i Żmijowca. Równocześnie, jest on na usytuowany tak, że może być genialną bazą wypadową do zaliczania kolejnych atrakcji turystycznych. W najbliższej okolicy znajduje się masyw Śnieżnika. Przy sprzyjającej pogodzie jest on celem wielu wycieczek, ale przy obecnym stanie zagrożenia lawinowego, taka rozrywka nie jest dobrym pomysłem. Przy zimowej aurze lepiej zwiedzać atrakcje niezwiązane z górskimi trasami.

Stare kopalnie

Ciekawą propozycją jest zwiedzenie starych kopalni. Dla zwiedzających udostępniono kopalnię złota w Złotym Stoku oraz uranu w Kletnie. Obie te miejscowości są stosunkowo blisko wsi Sienna. Kopalnia uranu znajduje się w Masywie Śnieżnika, na stoku Żmijowca. To bardzo tajemnicze miejsce, w którym można obejrzeć wystawę minerałów… oraz sowieckie tajemnice. Nieczynna kopalnia złota cieszy się tytułem Najlepszego Miejsca do Zwiedzania 2015 r. Można zwiedzać ją pieszo albo wybrać się na niesamowity, podziemny spływ. Atrakcja ta ma bardzo bogatą ofertę. Można tam wybić własną monetę albo wyprodukować papier czerpany.

Jaskinia Niedźwiedzia

Jest to najdłuższa jaskinia w obrębie Sudetów. Znajduje się ona w masywie Śnieżnika, w pobliżu Kletna. Jej największą atrakcją są malownicze nacieki wapienne na ścianach. To jedno z niewielu miejsc, w których można zobaczyć jednocześnie stalaktyty, stalagnaty oraz stalagmity. Dodatkowo, w przylegającym do jaskini muzeum, wystawione są szkielety zwierząt. Pochodzą one z samej jaskini. Odnaleziono tam m.in. szczątki imponującego niedźwiedzia jaskiniowego.

Polecamy poprzedni artykuł o tym, jak zorganizować oszczędny kosztowo wyjazd.

Atrakcje turystyczne do zwiedzania zimą w okolicy Czarnej Góry we wsi Sienna

Polecane wpisy
Czarna Góra - nowoczesna stacja narciarska w PolsceCo robić w Czarnej Górze gdy pogoda nie dopisuje?