Atrakcje okolicy – masyw Śnieżnika i Czarna Góra

 w kategorii Czarna Góra Atrakcje, Okolice Czarnej Góry
  
5/5 - (35 votes)
5/5 - (35 votes)

Czarna Góra stała się w ostatnich latach popularnym kierunkiem turystycznym. I trudno się temu dziwić, gdyż masyw Śnieżnika oferuje nie tylko przepiękne okoliczności przyrody, ale również ogromną ilość atrakcji dla przyjezdnych i mieszkańców. Spora liczba dostępnych aktywności sprawia, że noclegi należy rezerwować tutaj z dużym wyprzedzeniem. „Schodzą, jak ciepłe bułeczki!”

Kolej linowa Luxtorpeda

Jak sama nazwa może już wskazywać, kolej linowa „Luxtorpeda”, jest atrakcją niezwykle nowoczesną.  Z pewnością taką, która zrobi wrażenie nie tylko na dzieciach, ale również ich dorosłych opiekunach. Dzięki temu zjawisku technicznemu, turyści mogą podziwiać przepiękne widoki masywu Śnieżnika i w ciągu zaledwie kilku minut, znajdują się na szczycie Czarnej Góry – skąd prosta droga na punkt widokowy i łagodny szlak w kierunku Śnieżnika. W kolejce możliwe jest również przewożenie roweru. Wiele atrakcji Czarnej Góry powoduje, że staje się ona bardzo atrakcyjnym miejscem do organizacji różnego rodzaju spotkań firmowych, szkoleń firmowych czy wyjazdów integracyjnych.

Zjeżdżalnia Czarna Żmija

Zjeżdżalnia Czarna Żmija to najdłuższa tego typu atrakcja w całej Polsce. Cała trasy liczy sobie prawie 1 km długości. Jest zaprojektowana w taki sposób, aby zapewniać zjeżdżającym wrażenia nie tylko ze względu na dużą prędkość, ale również przepiękne widoki. Duża liczba zakrętów i pętli podwyższy „ciśnienie” niejednego spragnionego wrażeń turystę, a wiadukt nad potokiem absolutnie odbierze mowę. W dziką trasę z Czarną Żmiją zabierają turystów 33 wagoniki, które osiągają prędkość do 40 km/h.

Family FunPark Czarna Góra

Góry górami, ale również i podczas pełnego wrażeń i intensywnych aktywności wypoczynku, przydaje się czas relaksu i zabawy. Doskonałym miejscem dla całej rodziny jest Family FunPark ulokowany w Czarnej Górze. Fun Park oferuje całą moc atrakcji. Wśród nich znajduje się waterball, paintbolowa strzelnica, tor tubbingowy, Kids Water Boat, czy Baby Dino Park. W dla fanów ekscytujące rozrywki również gokarty i quady. Dorośli mogą się za to zrelaksować w jednym z basenów zewnętrznych lub wewnętrznych, skorzystać z sauny, czy wybrać się na małe SPA. W Czarnej Górze każdy znajdzie rozrywkę dostosowaną do swoich potrzeb. Co zrobić gdy pogoda nie dopisuje? Kliknij link i czytaj więcej.

Serdecznie zapraszamy na udany wypoczynek w naszym pensjonacie – cennik. Więcej zdjęć obiektu tutaj.

 

Masyw Śnieżnika

Polecane wpisy
Co robić w Czarnej Górze gdy pogoda nie dopisuje?Szlaki Górskie w okolicy Czarnej Góry - sienna