3 rzeczy, przez które wakacje w górach są lepsze niż nad morzem

 w kategorii Czarna Góra
  
5/5 - (31 votes)
5/5 - (31 votes)

Morze i góry to często wybierane przez Polaków destynacje. Oba rozwiązania mają oddanych zwolenników, którzy podkreślają korzyści pobytu w swoich ukochanych stronach. Dotyczy to zarówno pozytywnego wpływu na zdrowie, jak i ogólnej satysfakcji ze zwiedzania. Naszym zdaniem pod wieloma względami, góry zdecydowanie zwyciężają w zestawieniu z morzem. Aczkolwiek jest to ranking mocno subiektywny! Zapraszamy do czytania.

W górach pogoda nie jest problemem

Wystarczy zaledwie kilka dni kiepskiej pogody, aby pobyt nad morzem stal się prawdziwą męką dla wczasowiczów. Pochmurna aura utrudnia korzystanie ze słońca, przez co trudno o złapanie opalenizny. Regularne opady uniemożliwiają nawet spacerowanie na plażach, które stają się wilgotne i nieprzyjemne. W górach, szczególnie w okresie letnim, problem ten praktycznie nie występuje. Nawet kiedy warunki atmosferyczne są zmienne, przechadzki najczęściej są możliwe.

Niższe koszty wakacji

Sumując wszystkie koszty wyjazdu, dwutygodniowy urlop dla kilkuosobowej rodziny będzie odczuwalnie tańszy w górach. Nawet doliczając do wydatków zakwaterowanie i najważniejsze atrakcje, cena wciąż jest bardziej atrakcyjna. Co więcej, przez ostatnie lata koszty wczasów w górach unormowały się – nawet w tak popularnych kompleksach, jak Czarna Góra. Bywa to odczuwalne zwłaszcza w okresie letnim, kiedy koszty wypadu nad morze skaczą do góry. Cena za noclegi wzrasta m.in. w zależności od odległości obiektu wczasowego od Bałtyku. Analogiczne wakacje w górach mogą być tańsze o nawet kilkaset złotych.

Pozytywny wpływ na zdrowie

Będąc nad morzem, organizm może czerpać wiele korzyści z podwyższonej zawartości jodu w powietrzu. Zalet zdrowotnych z pobytu w górach jest jednak znacznie więcej. Górski klimat wzmacnia układ odpornościowy. Przebywanie na wysokościach jest bardzo zdrowe, ze względu na niezwykłą czystość powietrza. W okresie wiosenno-letnim, można też czerpać korzyści z aktywności olejków eterycznych. Wydzielane są przez liczne lasy sosnowe i działają zbawiennie dla ludzkich dróg oddechowych.

Polecane wpisy
Apartamenty Czana Góra Złote GóryZwiedzanie okolic Siennej i Czarnej Góry